Americká idyla

10. listopad 2016 | 12.00 |

Americka_idylaSeymour "Švéd" Levov (Ewan McGregor) býval na univerzitě úspěšným sportovcem, vzal si za ženu královnu krásy a ta mu porodila krásnou dceru Merry. Stává se z něj úspěšný podnikatel. Společně žijí správný život, ale jejich "americká idyla" netrvá dlouho.

Pomalu končí 60. léta a Merry se k překvapení rodičů stává zarputilou politickou aktivistkou, bojující proti vietnamské válce. Poté, co se zapojí do příprav a realizace bombového atentátu, uprchne z domova. Švéd věnuje všechnu svou energii nalezení své dcery a záchraně rodiny. To, co ale při pátrání po Merry objeví, jím zásadně otřeses

V hlavní roli uvidíme EwanaMcGregora (Mortdecai: Grandiózní případ, Nic nás nerozdělí, Zkrat) , pro kterého je Americká idyla také režijním debutem, dále potom Jennifer Connelly (Noe, Zimní příběh, Až tak moc tě nežere) a Dakotu Fanning (Twilight sága, Válka světů).

Film je natočen podle stejnojmenného románu Phillipa Rotha, za který získal Pulitzerovu cenu. 

Herec Ewan McGregor o tématu snímku řekl: "Posledních patnáct let jsem snil o tom, že budu režírovat celovečerní film, nikdy jsem ale nenarazil na ten pravý příběh. V Americké idyle jsem našel vše, co jsem hledal. Měl jsem obrovské štěstí, že jsem ten film mohl natočit a je přesně takový, jaký jsem ho chtěl mít.

Americka_idyla

Americká idyla (American Pastoral, USA 2016, 108 min.)

Režie: Ewan McGregor

Hrají: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Peter Riegert, Rupert Evans, Uzo Aduba, Molly Parker, Valorie Curry, Hannah Nordberg

Hudba: Alexandre Desplat

Kamera: Martin Ruhe

Scénář: John Romano, Philip Roth (předloha)

Premiéra: 17.11.2016

Zdroj: Cinemart

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře