Emma Watson v Kolonii

10. duben 2016 | 15.36 |

KolonieLena (Emma Watson) je letuškou a i když je německou občankou, jejím druhým domovem je Chile. V této zemi totiž žije i její partner Daniel (Daniel Brühl). 

Je rok 1973, v čele země stojí levicový prezident Salvador Allende a jeho vláda silně rozděluje společnost na jeho podporovatele a odpůrce. Daniel stojí na jeho straně a aktivně se účastní politických mítinků a demonstrací. Pak ale přijde násilný převrat vedený generálem Pinochetem, který zavede v zemi vojenskou diktaturu. Během zatýkání levicových aktivistů dojde i na Daniela a Lenu, kteří se ocitnou na nechvalně proslulém fotbalovém stadionu, který chilské juntě slouží jako internační tábor nežádoucích osob.

Lena je po čase propuštěna, ale Daniel se ztratí neznámo kde. Lenu pátrání po jeho osudu zavede až k branám podivné náboženské kolonie Dignidad. 

Snímek Kolonie je inspirován skutečnými událostmi. V kolonii Dignidad, docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. 

Režisér Florian Gallenberger již získal Oscara. V hlavních rolích uvidíme Emmu Watson (Harry Potter, Regression, Apokalypsa v Hollywoodu) a Daniela Brühla (Rivalové, 7 dní v Havaně).

Kolonie (Colonia, Německo, Lucembursko, Francie 2015, 110 min.)

Režie: Florian Gallenberger

Hrají: Emma Watson, Daniel Brühl, Michael Nyqvist, Richenda Carey, Vicky Krieps, Jeanne Werner

Hudba: André Dziezuk, Fernando Velázquez

Kamera: Kolja Brandt

Scénář: Torsten Wenzel, Florian Gallenberger

Premiéra: 14.4.2016

Zdroj: Cinemart

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře