Jurský svět

26. květen 2015 | 11.38 |

Jursky_svetUž je to dvacet let, kdy chtěl milionář John Hammond pomocí DNA vybudovat na odlehlém ostrově Jurský park plný dinosaurů.

Jemu se to nepodařilo. Od té doby se ale hodně změnilo. Park je v provozu a hledá stále nové způsoby, jak přilákat ještě více návštěvníků. Pomocí laboratorních pokusů vytvářejí ještě větší zvířata, aby návštěvníky co nejvíce ohromily.

Věděcké experimenty podporuje manažerka parku, která vídí jen výdělek. Biolog Owen Grady (Chris Pratt) si ale uvědomuje nebezpečí, které přináší monstra, která nestvořila příroda, ale laboratoř.

Režie snímku se ujal Colin Trevorrow. Steven Spielberg se tentokrát připojil k projektu jako výkonný producent. Chrise Pratta známe například z jeho nejnovějšího snímku Strážci galaxie.

A co o příběhu říká režisér Colin Trevorow? "Můžeme sledovat ty nejúžasnější tvory, jací kdy kráčeli po Zemi, ale z nějakého důvodu nám to nestačí. Chceme ještě něco lepšího a ti, kdo z toho profitují, se snaží tuhle touhu uspokojit. Připadá vám T-Rex malý? Vyrobíme vám větší zvíře."

Jursky_svet_2

Jursky_svet

Jurský svět (Jurassic World, USA 2015, 125 min.)

Režie: Colin Trevorrow

Hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty Simpkins, Nick Robinson, Irrfan Khan, Vincent D'Onofrio, Jake Johnson, Omar Sy, BD Wong, Judy Greer

Hudba: Michael Giacchino

Kamera: John Schwartzman

Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver, Derek Connolly

Premiéra: 11. 6. 2015

Zdroj: Cinemart, JurassicWorld

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře