Premiéry 14.5.2015

17. květen 2015 | 11.30 |

Sileny_max_zbesila_cestaLadime2_2ZabijaciPirkovo_dobrodruzstvi

Tento týden měli premiéru snímky Šílený Max: Zběsilá cesta, Ladíme 2, Zabijáci, Pírkovo dobrodružství a Malý Pán.

Šílený Max: Zběsilá cesta

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa.

Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road, USA 2015, 120 min.)

Režie: George Miller

Hrají: Charlize Theron, Nicholas Hoult, Rosie Huntington-Whiteley, Tom Hardy, Zoë Kravitz

Hudba: Junkie XL

Kamera: John Seale

Scénář: George Miller

Ladíme 2

Mají skvělé hlasy, dokonalá těla (až na výjimky) a jsou královnami zpívání a capella, takže ve svých vystoupeních nepoužívají hudební nástroje. Dokonce je pozvou, aby zazpívaly prezidentu Obamovi k narozeninám. Jenže stačí drobná technická komplikace, v níž figuruje zpěvačka s příznačnou přezdívkou Tlustá Amy, bezmocně visící na lanech před Barrackovými zraky částečně tak, jak ji Bůh stvořil.  Z Barden Bellas, dosavadních miláčků země, je najednou ten nejvděčnější terč.

Ladíme 2 (Pitch Perfect 2, USA 2015, 113 min.)

Režie: Elizabeth Banks

Hrají: Anna Kendrick, Skylar Astin, Rebel Wilson, Adam DeVine, Anna Camp, Brittany Snow, Alexis Knapp, Ester Dean, Hana Mae Lee, Hailee Steinfeld, John 

Michael Higgins, Katey Sagal, Elizabeth Banks

Hudba: Mark Mothersbaugh

Kamera: Jim Denault

Scénář: Kay Cannon

Zabijáci

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. 

Zabijáci (Fasandræberne, Dánsko, 2014, 119 min.)

Režie: Mikkel Nørgaard   

Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbæk, David Dencik, Danica Curcic

Kamera: Eric Kress

Střih: Morteb Egholm, Frederik Strunk 

Pírkovo dobrodružství

Pírko je ptačí sirotek, který nevyniká ani krásou peří ani sokolí sílou. Je hubený, opelichaný a žije sám v hnízdě, ze kterého ještě nikdy nevyletěl. Ale moc by chtěl táhnout do Afriky s hejnem ptačích kamarádů! Až se jednoho dne naskytne jedinečná příležitost. Sebere veškerou odvahu a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci leží vysněné africké zimoviště.

Pírkovo dobrodružství (Yellowbird, USA/France 2014, 90 min.)

Režie: Christian De Vita

Malý Pán

Malý Pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Protože sám  nemá pocit, že by mu něco scházelo, rozhodne se přijít té záhadě na kloub. 

Malý Pán (ČR/SR 2015, 83 min.)

Režie: Radek Beran

Hrají: Saša Rašilov, Valérie Zavadská, Zuzana Bydžovská, Klára Sedláčková, Tatiana Vilhelmová, Vladimír Javorský, Miroslav Táborský, Pavel Liška

Zdroj: WarnerbrosCinemartAerofilmBlueSkyFilm, A-CompanyCzech, Imdb (1, 2), YouTube (1, 2, 3, 4, 5)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře