Premiéry 9.4.2015

9. duben 2015 | 10.32 |

SambaDiplomacie

Dnes mají premiéru filmy Samba a Diplomacie.

Samba

Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady.

Ačkoli by dějová linka filmu napovídala, že půjde o pochmurné sociální drama, autoři Olivier Nakache a Eric Toledano, kteří natočili úspěšný snímek Nedotknutelní, své vyprávění často koření humorem a ironií.

Samba (Samba, Francie 2014, 120 min.)

Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano

Hrají: Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim, Izïa Higelin, Isaka Sawadogo

Hudba: Ludovico Einaudi

Kamera: Stéphane Fontaine

Scénář: Olivier Nakache, Eric Toledano

Diplomacie

Volker Schlöndorff, přední osobnost tzv. Nového německého filmu na přelomu 60. a 70. let, se během studia politických věd na Sorboně věnoval i filmu. Jako asistent režie spolupracoval s takovými režiséry, jakými jsou Louis Malle, Jean-Pierre Melville či Alain Renais. Držitel Zlaté palmy a Oscara za kultový film Plechový bubínek (1979) se ve svém snímku Diplomacie opět vrací do minulosti. Jednou z ne příliš známých kapitol válečné historie byl rozkaz Adolfa Hitlera ke zničení Paříže. Dnes již víme, jak tato kauza dopadla, avšak netušíme, že rozhodnutí o budoucnosti Paříže měli v rukách dva muži – jeden, který měl splnit Hitlerův příkaz, a druhý, který ho měl přesvědčit o opaku.

Diplomacie (Diplomatie, Francie/Německo 2014, 84 min.)

Režie: Volker Schlöndorff

Hrají: André Dussollier, Niels Arestrup, Burghart Klaußner, Robert Stadlober

Hudba: Jörg Lemberg

Kamera: Michel Amathieu

Scénář: Cyril Gely, Volker Schlöndorff, Cyril Gely (divadelní hra)

Střih: Virginie Bruant

Zdroj: acfd, filmeurope, Imdb, YouTube (1, 2)

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře