Premiéry 26.3.2015

30. březen 2015 | 21.24 |

Konecne_domaMesto44Lovci_a_obeti

Minulý týden měly premiéru filmy Konečně doma, Město 44, Lovci a oběti a Cesta naděje.

Konečně doma

Planeta Země je ovládnuta sebevědomými mimozemšťany Buvy, kteří hledají nový domov, a všichni lidé se museli vystěhovat. Jen jedna vynalézavá dívka Tipy se dokázala zachránit a seznámila se s vyhoštěným Buvem O. Dva uprchlíci při cestě zjišťují, že v sázce je mnohem více než mezigalaktické vztahy.

Konečně doma  (Home, USA 2015)

Režie: Tim Johnson

Hudba: Lorne Balfe

Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember

Město 44

Film Město 44 vypráví příběhy mladých lidí, kteří žijí své životy jako by každý den měl být jejich posledním. Píše se totiž rok 1944 a jejich příběhy se odehrávají v Němci okupované Varšavě. Pro tyto studenty se jedná o vlasteneckou povinnost zapojit se do podzemního hnutí. Také je to pro ně příležitost, jak zapůsobit na holky. Jakoby si neuvědomovali, co se děje kolem nich a že je čeká nejtěžší zkouška jejich života.

Děj filmu Město 44 je postaven na základě skutečných událostí.

Město 44 (Polsko 2014, 127 min.)

Režie: Jan Komasa

Hrají: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Michał Meyer, Grzegorz Daukszewicz, Michał Żurawski, Karolina Staniec, Filip Gurłacz, Jaśmina Polak, Magdalena Koleśnik, Michał Mikołajczak

Hudba: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Kamera: Marian Prokop

Scénář: Jan Komasa

Lovci a oběti

Jakub (Martin Kraus) se rozhoduje, co udělá se svým životem. Jeho start do života není však jednoduchý a hned na začátku se nejen svojí vinou, ale i určitou naivitou dostane do finančních problémů.

Lovci a oběti (ČR 2015, 104 min.)

Režie: Marcus Benois Tran

Hrají: Martin Kraus, Tomáš Hanák, Jaromír Nosek, Veronika Freimanová, Karel Heřmánek st., Martin Pisařík, Marek Vašut, Karel Heřmánek, Jakub Mohamed Ali

Cesta naděje

Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny.

Cesta naděje (The Water Diviner, 111 min.)

Režie: Russell Crowe

Hrají: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Jai Courtney, Isabel Lucas, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz

Hudba: David Hirschfelder

Kamera: Andrew Lesnie

Scénář: Andrew Anastasios, Andrew Knight

Zdroj: Filno1, Cinemart, A-Company, Bontonfilm, YouTube (1, 2, 3, 4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře