Premiéry 19.3.2015

30. březen 2015 | 20.58 |

RezistencePopelka

Ve čtvrtek 19. března šly do kin snímky Rezistence, Popelka a Gunman: Muž na odstřel.

Rezistence

Tris (Shailene Woodley) pokračuje v boji s nelítostným systémem i se svými vlastními démony. Idylická společnost žijící v symbióze různých frakcí je nyní na pokraji války, osudy všech nabírají rychlý spád a každá volba má své následky. Tris není výjimkou.

Rezistence (Insurgent, USA 2015, 120 min.)

Režie: Robert Schwentke

Hrají: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Naomi Watts, Ansel Elgort, Jai Courtney, Miles Teller, Zoë Kravitz, Maggie Q, Ray Stevenson, Octavia Spencer

Scénář: Brian Duffield, Akiva Goldsman

Popelka

Otec mladé Elky (Lily James), kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, věčně umouněná od popela, které ostatní posměšně říkají Popelka. Nehodlá ale propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. Jednou se v lesích potká s pohledným cizincem. Elka ale nemá nejmenší tušení, že se jedná o prince. Záhy nato jsou dívky z širokého okolí sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem (Richard Madden). Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která – proměnou dýně a několika myšek – Popelčin život navždy změní.

Popelka

Režie: Kenneth Branagh

Hrají: Cate Blanchett, Lily James, Richard Madden, Helena Bonham-Carter

Scénář: Chris Weltz

Gunman: Muž na odstřel

Jim Terrier (Sean Penn), vyčerpaný bývalý žoldák a zabiják, by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. 

Gunman: Muž na odstřel (The Gunman, 115 min.)

Režie: Pierre Morel

Hrají: Sean Penn, Javier Bardem, Ray Winstone, Idris Elba, Jasmine Trinca, Mark Rylance, Peter Franzén

Kamera: Flavio Martínez Labiano

Scénář: Don MacPherson, Jean-Patrick Manchette

Zdroj: Filno1, Filno2, Bontonfilm, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře