Premiéry 22.1.2015

23. leden 2015 | 12.32 |

Velka_sestkaBabovreskyBirdmanVyšší moc

Včera šla do kin Velká šestka, Babovřesky, Birdman, E. A. Poe: Podivný experiment a Vyšší moc.

Velká šestka

Velká šestka vypráví o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada. Když se v ulicích začne dít něco nekalého, obrátí se na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu.

Velká šestka (Big hero six, USA 2015, 108 min.)

Režie: Don Hall, Chris Williams

Dabing: Kamil Halbich (Baymax), Ondřej Havel (Hiro), Ladislav Županič (Callaghan), Táňa Vilhelmová (GoGo), Anna Theimer Suchánková (Honey Lemon), Marek Holý (Tadashi), Michal Holán (Wasabi), Jan Dolanský (Fred), Miloslava Pleštilová (Cass), Jiří Dvořák (Krei)

Hudba:  Henry Jackman

Scénář: Robert L. Baird, Daniel Gerson, Jordan Roberts

Babovřesky

Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách.

Babovřesky (ČR 2015, 103 min.)

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Tereza Bebarová, Bronislav Kotiš, Pavla Bečková, Jiří Pecha, Jindřiška Kikinčuková, Jana Altmannová, Radek Zima, Petr Polák, Růžena Havlová, Kamila Kikinčuková, Miriam Kantorková, Iva Pastrňáková, Anastázie Perlíková, Jarmila Bursová, Jaroslava Ulrichová, Barbora Šimková,Veronika Novotná, Jan Kuželka, Jaroslav Čermák, Taťána Krchovová

Hudba: Karel Vágner

Kamera: Ervín Sanders

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ

Birdman

Riggan (Michael Keaton) doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. S blížící se premiérou však přicházejí komplikace. Herec v hlavní roli se za podivných okolností zraní a Riggan je nucen obsadit Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou.

Birdman aneb nečekané kouzlo lhostejnosti (Birdman, USA 2014, 119 min.)

Režie: Alejandro González Iñárritu

Hrají: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan, Merritt Wever

Hudba: Antonio Sanchez

Kamera: Emmanuel Lubezki

Scénář: Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo

E.A. Poe: Podivný experiment

Konec 19. století. Čerstvě vystudovaný lékař Edward přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor, kde je zasvěcován do zdejších léčebných metod. Dr. Lamb prosazuje osvícený přístup. Ovšem hrůzná léčba pacientů jako je spoutávání a proudy elektrického proudu se provádí i zde. Edward postupně odkrývá děsivou pravdu.

E.A. Poe: Podivný experiment (Stonehearst Asylum, USA 2015, 112 min.)

Režie: Brad Anderson

Hrají: Kate Beckinsale, Michael Caine, Jim Sturgess, Ben Kingsley, Brendan Gleeson, David Thewlis, Fiona Shaw

Hudba: John Debney

Kamera: Tom Yatsko

Scénář: Joe Gangemi, Edgar Allan Poe ( předloha )

Vyšší moc

Provokativní a mezinárodně uznávaný švédský režisér Ruben Östlund přináší ve svém čtvrtém celovečerním filmu mrazivou psychologickou studii moderní rodiny. Ve snímku Vyšší moc reflektuje jednání lidí v nečekaných a životu nebezpečných situacích, kdy zavládne "primitivní" instinkt přežití.

Vyšší moc (Force Majeure, Švédsko, Dánsko, Norsko 2014, 118 min.)

Režie: Ruben Östlund

Hrají: Johannes Bah Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren, Vincent Wettergren, Kristofer Hivju, Fanni Metelius

Hudba: Ola Fløttum

Kamera: Fredrik Wenzel

Scénář: Ruben Östlund

Střih: Jacob Secher Schulsinger

Zdroj: Filno (1, 2), Falcon, Bontonfilm, Film Europe, YouTube (1, 2, 3, 4, 5)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře