Birdman - český trailer

29. prosinec 2014 | 12.01 |

BirdmanČerná komedie oceňovaného režiséra Alejandra Iñárritu.

Riggan (Michael Keaton) doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou.

Riggan je hluboce lidský,” říká o svém hrdinovi Alejandro Iñárritu. "Představoval jsem si ho jako takového Dona Quijota, humor u něj vychází z rozdílů mezi jeho upřímnými tužbami a sprostou realitou, která ho obklopuje. V podstatě to je příběh každého z nás.”

Birdman_2

Birdman_3

Birdman_4

Birdman aneb nečekané kouzlo lhostejnosti (Birdman, USA 2014, 119 min.)

Režie: Alejandro González Iñárritu

Hrají: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan, Merritt Wever

Hudba: Antonio Sanchez

Kamera: Emmanuel Lubezki

Scénář: Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo

Premiéra: 22. 1. 2015

Zdroj: Cinemart

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře