Premiéry 25.12.2014

25. prosinec 2014 | 20.18 |

PaddingtonExodus_bohove_a_kraloveHodinovy_manzel

Dnes mají premiéru filmy Paddington, EXODUS: Bohové a králové a Hodinový manžel.

Paddington

Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče.

Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval.

Paddington (Velká Británie/Francie 2014, 98 min.)

Režie: Paul King

Hrají: Nicole Kidman, Sally Hawkins, Hugh Bonneville, Jim Broadbent, Peter Capaldi

EXODUS: Bohové a králové

Vyrostli jako bratři, ale stali se z nich nepřátelé na život a na smrt – egyptský faraón Ramses a Mojžíš, nalezenec, který se stal legendou.

Mocný vládce Ramses (Joel Edgerton) měl jediného přítele, Mojžíše (Christian Bale), který s ním vyrůstal od dětství, když se ho coby židovského nalezence ujala královská rodina. Když se Mojžíšovi zjevil "jiný" Bůh a pověřil ho nelehkým úkolem, aby vysvobodil svůj lid z egyptského otroctví a přivédl ho do země zaslíbené, stali se z přátel úhlavní nepřátelé.

EXODUS: Bohové a králové (Exodus: Gods and kings, Velká Británie, USA, Španělsko 2014, 142 min.)

Režie: Ridley Scott

Hrají: Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, Indira Varma, John Turturro

Hudba: Alberto Iglesias

Kamera: Dariusz Wolski

Scénář: Steven Zaillian

Hodinový manžel

Čtyři plavci - hráči vodního póla se po prohraném zápase octnou na dně. Aby se zachránili, zkusí provozovat pochybnou živnost "hodinový manžel" a opravdu opravují domácnosti rozličným dámám, ale jak se časem ukáže nejen domácnosti. Co se kolem toho vyvine a jak na to zareagují jejich partnerky zjistíte ve filmu.

Hodinový manžel (ČR 2014, 100 min.)

Režie: Tomáš Svoboda

Hrají: Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák, Zuzana Norisová, Simona Babčáková,Jitka Čvančarová, Nina Divišková, Lenka Vlasáková, Eva Holubová

Scénář: Tomáš Svoboda 

Zdroj: Filno (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře