Premiéry 17.7.2014

26. červenec 2014 | 19.43 |

usvit_planety_opic_2Letadla2_Hasici_a_zachranariZejtra_naporad

Minulý týden měly premiéru filmy Úsvit planety opic, Letadla 2: Hasiči a záchranáři a Zejtra napořád.

Úsvit planety opic

Caesar je šimpanz, který jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo mezitím prakticky vyhubil agresivní virus. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin.

Úsvit planety opic (Dawn of the Planet of the Apes, USA 2014, 130 min,)

Režie: Matt Reeves

Hrají: Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Toby Kebbell, Judy Greer, Keri Russell, Kodi Smit-Mcphee

Hudba: Michael Giacchino

Kamera: Michael Seresin

Scénář: Mark Bomback, Rick Jaffa, Amanda Silver

Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie a veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina.

Letadla 2: Hasiči  a záchranáři (Planes: Fire & Rescue , USA 2014, 84 min.)

Režie: Bobs Gannaway

Dabing: Kryštof Hádek - Prášek Skočdopole, Jaromír Meduna - Střážce Břitva, Hana Vágnerová - Kapka, Martin Stránský - Mára, Otakar Brousek ml. - Cad, Miloš Hlavica - Mayday, Zdeněk Maryška - Větrník, Tomáš Racek - Chug, Martina Šťastná - Dottie, Petr Pelzer - Skipper, Zdeněk Paluzga - Bandaska, Ondřej Lážnovský - Sparky

Hudba: Mark Mancina

Scénář: Bobs Gannaway, Jeffrey M. Howard

Zejtra napořád

Každou noc milióny lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky.  V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Petr vyráží na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou.

Zejtra napořád (ČR/SR 2014, 98 min.)

Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Pavel Batěk, Vica Kerekes, Filip Blažek, Jiří Lábus, Jan Přeučil, Klára Issová, Michal Kavalčík

Hudba: Ondřej Konvička

Kamera: Václav Tlapák

Zdroj: Filno, Falcon, Falcon, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře