Premiéry 19.6.2014

21. červen 2014 | 18.11 |

VsivaciJak_vycvicit_draka2

Ve čtvrtek měly premiéru Všiváci a Jak vycvičit draka 2.

Všiváci

Všiváci jsou rozvětveným příběhem dvou bratrů. Miki (Jiří Langmajer) je špičkový neurochirurg, který se ale utápí se v bludném kruhu operací, alkoholu, milostných avantýr a nevěr. Jeho horkokrevný bratr Ricky (Ondřej Vetchý) se vrátil z české mise v Afghánistánu, prohrává svůj boj s dluhy i s návratem k normálnímu životu. Pečuje o své dvě dcery – o malou Maty (Rebeka) a dospívající Rózu (Tereza Voříšková),s čímž mu pomáhá jeho matka (Iva Janžurová). S osudy bratrů se pak prolínají příběhy dalších postav – Mikiho kolegy a jeho ženy, Richardova spolubojovníka z Afghánistánu Oldy (Ondřej Malý) a dvou kamarádů Vency a Emana (Jiří Mádl, Kryštof Hádek), které Richard a Olda chtějí využít ve svých plánech na získání peněz.

Všiváci (ČR 2014, 98 min,)

Režie: Roman Kašparovský

Hrají: Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová, Marek Taclík

Hudba: Miroslav Chyška

Kamera: Vladimír Smutný

Scénář: Roman Kašparovský

Jak vycvičit draka 2

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a všem ukázal, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Uběhlo pět let a z Blpu se stal dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky.

Nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným "dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana.


Jak vycvičit draka 2 (How to train your dragon 2, USA 2014, 105 min.)

Režie: Dean DeBlois

Dabing: Matouš Ruml, Simona Postlerová, Jiří Schwarz, Terezie Taberyová, Jiří Krejčí, Zbyšek Horák, Libor Terš, Jana Páleníčková

Hudba: John Powell

Scénář: Dean DeBlois, Cressida Cowell

Zdroj: Bontonfilm, CinemArt, Facebook, YouTube (1, 2)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře