Premiéry 27.3.2014

28. březen 2014 | 09.54 |

NoeNe_zadaniOnaPreziji_jen_milenci

Tento týden mají premiéru filmy Noe, (Ne)zadaní, Ona, Yves Saint Laurent a Přežijí jen milenci.

Noe

Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na "nové" Zemi mohl být úplný.

Noe (Noah, USA 2014, 138 min,)

Režie: Darren Aronofsky

Hrají: Russell Crowe, Anthony Hopkins, Jennifer Connelly, Emma Watson

Dabing: Jiří Schwarz, Jitka Ježková, Anežka Pohorská, Pavel Šrom, Matouš Ruml, Bohuslav Kalva

Hudba: Clint Mansell

Kamera: Matthew Libatique

Scénář: Darren Aronofsky, Ari Handel

(Ne)zadaní

Poté, co Mikeyho manželka požádá o rozvod, jeho kamarádi Jason a Daniel mu slíbí, že zůstanou svobodní spolu s ním. Není nic jednoduššího a lepšího, než svobodný a nespoutaný život. Původní plán najít si někoho na nezávazný postelový aerobik se zkomplikuje, když si Mikey začne hledat náhradu za svou ženu a Jason s Danielem se zamilují. Ani jeden to ale nemůže přiznat, protože by porušil slib. Kamarádi jsou důležitější než holky, nebo ne

(Ne)zadaní (That Awkward Moment, USA 2013, 94 min.

)

Režie: Tom Gormican

Hrají: Zac Efron, Miles Teller, Imogen Poots, Mackenzie Davis

Ona

Děj snímku se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. Po jeho instalaci se seznamuje se "Samanthou", umělou inteligencí s milým ženským hlasem (Scarlett Johansson), která má zajímavé postřehy, je citlivá a překvapivě vtipná. Jak její potřeby a požadavky rostou společně s těmi jeho, mění se jejich přátelství ve skutečnou vzájemnou lásku.

Ona (Her, USA 2013, 126 min.)

Režie: Spike Jonze

Hrají: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson (hlas), Olivia Wilde, Rooney Mara, Amy Adams

Hudba: Arcade Fire, Owen Pallett

Kamera: Hoyte Van Hoytema

Scénář: Spike Jonze

Střih: Eric Zumbrunnen, Jeff Buchanan

Yves Saint Laurent

Paříž, leden 1958. Yves Saint Laurent je ve věku teprve 21 let požádán, aby dohlížel nad módním domem nedávno zesnulého Christiana Diora. Vzápětí představuje svou první módní kolekci a seznamuje se s Pierre Bergém, patronem umění, jeho budoucí láskou a celoživotním partnerem ... O tři roky později spolu vytvářejí značku Yves Saint Laurent, které se podařilo obrátit celý svět módy vzhůru nohama.

Yves Saint Laurent (Francie 2014, 106 min.)

Režie: Jalil Lespert

Hrají: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Lebon

Kamera: Thomas Hardmeier

Scénář: Marie-Pierre Huster, Jalil Lespert, Jacques Fieschi

Střih: François Gédigier

Přežijí jen milenci

Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60.let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamovi i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko.

Přežijí jen milenci (Only Lovers Left Alive, Německo / USA / Velká Británie / Francie / Kypr 2013, 123 min.)

Režie: Jim Jarmush

Hrají: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, John Hurt, Anton Yelchin, Jeffrey Wright

Zdroj: Cinemart, BlueSkyFilm, Falcon, Bioscop, HCE, YouTube (1, 2, 3, 4, 5)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře