Premiéry 6.3.2014

9. březen 2014 | 19.42 |

300_vzestup_riseVampire_academyDobrodružství pana Peabodyho aVrazedna_hra

Ve čtvrtek měly premiéru filmy 300: Vzestup říše, Vampire Academy, Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana a Fair Play.

300: Vzestup říše

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes. Řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Themistokles čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.

300: Vzestup říše (300: Rise Of An Empire, USA 2014, 103 min,)

Režie: Noam Murro

Hrají: Eva Green, Rodrigo Santoro, Sullivan Stapleton, Lena Headey

Hudba: Junkie XL

Kamera: Simon Duggan

Scénář: Zack Snyder, Kurt Johnstad

Vampire Academy

Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji.

Vampire Academy (Vampire Academy, USA 2014, 105 min.)

Režie: Mark Waters

Hrají: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovskij, Joely Richardson, Dominique Tipper, Sarah Hyland, Olga Kurylenko, Cameron Monaghan, Gabriel Byrne, Sami Gayle

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Adoptoval malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Sherman je ale velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů.  I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (Mr. Peabody And Sherman, USA 2014, 90 min.)

Režie: Rob Minkoff

Dabing: Ivan Trojan, Jan Kohler, Viktorie Taberyová, Jana Mařasová, Ladislav Cigánek, Zuzana Schulzová

Hudba: Danny Elfman 

Scénář: Craig Wright

Fair play

Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně.

Fair Play (ČR 2014, 100 min.)

Režie: Andrea Sedláčková

Hrají: Judit Bárdos, Anna Geislerová, Roman Luknár, Eva Josefíková, Ondřej Novák, Roman Zach, Igor Bareš, Jiří Wohanka, Ondřej Malý

Hudba: David Solař, Miro Žbirka

Kamera: Jan Baset Střítežský

Scénář: Andrea Sedláčková

Zdroj: WarnerBros, HCE, Cinemart, Falcon, YouTube (1, 2, 3, 4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře