Premiéry 27.2.2014

1. březen 2014 | 16.22 |

PamatkariAngelikaKandidatVelka_oriskova_loupez

Tento týden jdou do kin Památkáři, NON-STOP, Kandidát, Velká oříšková loupež a Angelika.

Památkáři

Když už bylo téměř jisté, že nacistické Německo bude poraženo, objevuje se unikátní vojenská jednotka nazvaná Památkáři. Ti se vydávají za nepřátelskou linii, aby zachránili umělecká díla ukradená nacisty, kteří mají nařízeno, aby všechna díla s pádem Německa zničili. 

Památkáři (Monuments Men, USA 2014, 119 min,)

Režie: George Clooney

Hrají: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Jean Dujardin, John Goodman, Hugh Bonneville, Cate Blanchett

Hudba: Alexandre Desplat

Kamera: Phedon Papamichael

Scénář: George Clooney, Grant Heslov (podle knihy Roberta M. Edsela)

NON-STOP

Většinu svých všedních pracovních dnů tráví Bill Marks tím, že prostě jen sedí v letadle a dává pozor. Jako "vzdušný šerif" je zodpovědný za bezpečnost cestujících v letadle, a už ho to dávno nebaví.

Marksovi přijde smska od neznámého člověka, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 milionů dolarů. Jinak každých dvacet minut někoho v letadle zabije. Nezůstane jen u výhružek. Vzápětí je v letadle nalezena první mrtvola. Agent Bill Marks se snaží přijít na to, jak neznámý terorista dokáže zabíjet lidi v letadle, aniž by si kdokoli čehokoli všiml. Mezitím vyjde najevo, že padouchův účet je vedený právě na jeho vlastní jméno. Je snad on sám tím vyděračem a únoscem letadla?

NON-STOP (USA 2014, 106 min.)

Režie: Jaume Collet-Serra

Hrají: Liam Neeson, Julianne Moore, Michelle Dockery

Hudba: John Ottman

Kamera: Flavio Martínez Labian

Scénář: John W. Richardson

Kandidát

Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. 

Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta.

Kandidát (ČR / Slovensko 2013, 106 min.)

Režie: Jonáš Karásek

Hrají: Marek Majeský, Roman Luknár, Michal Dlouhý, Michal Kubovčík, Monika Hilmerová, Pavel Nový, Milan Chalmovský, Ján Jackuliak, Pavel Slabý, Lukáš Pelč, Dušan Vicen, Michal Havran ml.,Alice Bendová, Lucia Molnárová, Petra Molnárová, Marián Mitaš

Hudba: Matúš Široký

Kamera: Tomáš Juríček

Scénář: Maroš Hečko, Michal Havran ml., Peter Balko

Velká oříšková loupež

Ve snaze přežít zimu a neumřít hlady, rozhodnou se nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun vyloupit obchod plný oříšků, na který omylem narazí. Jejich svět je najednou krásnější. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se k nim přichomejtne zbytek kamarádů z parku, kteří jim situaci značně zkomplikují.

Velká oříšková loupež (The Nut Job, Kanada / Jižní Korea / USA 2013, 101 min.)

Režie: Peter Lepeniotis

Mluví: Liam Neeson, Katherine Heigl, Brendan Fraser, Will Arnett, Stephen Lang, Sarah Gadon, Jeff Dunham, Maya Rudolph

Angelika

Markýza Angelika Sancé de Monteloup je nejen mladá a okouzlující, ale také neústupná a svéhlavá. Proti své vůli je provdána za bohatého muže, který je o mnoho let starší než ona. Hrabě Joffrey de Peyrac je zjizvený a má pověst mocného čaroděje a temného kacíře. Přes počáteční odpor Angelika poznává Peyracovu skutečnou tvář vzdělaného a něžného člověka a zamiluje se do něj.

Angelika (Angélique, Francie 2013, 113 min.)

Režie: Ariel Zeitoun

Hrají: Nora Arnezeder, Gérard Lanvin, Tomer Sisley, David Kross, Simon Abkarian

Hudba: Nathaniel Mechaly

Kamera: Peter Zeitlinger

Scénář: Nadia Golon, Philippe Blasband, Ariel Zeitoun

Zdroj: Cinemart, Bontonfilm, Bioscop (1, 2), HCE, YouTube (1, 2, 3, 4, 5)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře