Premiéry 6.2.2014

6. únor 2014 | 13.13 |

RoboCopProdlouzeny_vikendLego_pribeh

Dnes mají premiéru filmy RoboCop, Prodloužený víkend, Dědictví aneb Kurva se neříká a Lego příběh.

RoboCop

Je rok 2028. Nadnárodní konglomerát OmniCorp je velice úspěšný v rozvoji robotických technologií. Americká vláda vyhrává díky jejich strojům války po celém světě. Ale prosadit roboty také pro domácí použití se jim moc nedaří. Alex Murphy je skvělý policajt bojující proti kriminalitě a korupci. Když je při výkonu služby vážně zraněn, OmniCorp mu díky svým znalostem zachrání život. Vloží jeho tělo do těla robota. Alex se vrací do ulic s neuvěřitelnými schopnostmi. Společnost si ale neuvědomuje, že to není jen robot. Je to člověk uvnitř robota, se svými vzpomínkami na minulost.

RoboCop (USA 2014, 121 min,)

Režie: José Padilha

Hrají: Samuel L. Jackson, Gary Oldman, Abbie Cornish

Scénář: Joshua Zetumer

Prodloužený víkend

Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Prohloubilo to její uzavřenost a úzkostně se vyhýbá svému okolí. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Při nákupu se seznámí s Frankem (Josh Brolin). Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš a žádá Adele o pomoc. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A Adele najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta.

Prodloužený víkend (Labor Day, USA 2013, 111 min.)

Režie: Jason Reitman

Hrají: Kate Winslet, Josh Brolin, Tobey Maguire, Gattlin Griffith

Hudba: Rolfe Kent

Kamera: Eric Steelberg

Scénář: Jason Reitman

Dědictvní aneb Kurva se neříká

Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a vnuka. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Vlastička umřela a Bohuš je smutný. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů... Nakonec najde klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha).

Dědictví aneb Kurva se neříká (ČR 2014, 106 min.)

Režie: Robert Sedláček

Hrají: Bolek Polívka, Dagmar Havlová, Arnošt Goldflam, Anna Polívková, Jitka Čvančarová, Břetislav Rychlík, Ivana Chýlková, Karel Heřmánek, Marian Roden, Ivana Uhlířová, Miroslav Donutil, Karel Gott, Milan Lasica, Jiří Pecha

Hudba: David Rotter

Kamera: Michal Krejčí

Scénář: Bolek Polívka

Střih: Matouš Outrata

Lego příběh

Emmet, obyčejná, pravidel dbalá a dokonale průměrná mini-figurka LEGO, je omylem považován za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je ale na takovou cestu až zoufale nepřipraven.

Lego příběh (The Lego Movie, USA 2014, 100 min.)

Režie: Phil Lord, Chris Miller

Hrají: Channing Tatum, Elizabeth Banks, Morgan Freeman, Liam Neeson, Will Ferrell, Alison Brie

Hudba: Mark Mothersbaugh

Kamera: Barry Peterson

Scénář: Dan Hageman, Kevin Hageman, Phil Lord, Chris Miller

Zdroj: Forumfilm, Cinemart, Falcon, WarnerBros, YouTube (1, 2, 3, 4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře