Premiéry 30.1.2014

30. leden 2014 | 20.10 |

Jack_Ryan_v_utajeniJa_Frankenstein

Dnes mají premiéru filmy Jack Ryan: V utajení, Já, Frankenstein a Krásno.

Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan právem patří do elitní ligy tajných agentů, kteří mají v náplni práce zachraňovat svět. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože se ho pokusí zlikvidovat. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou.

Na filmovém plátně se Jack Ryan objevil už čtyřikrát (Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí, Nejhorší obavy), ale režisér Kenneth Branagh se ho rozhodl vrátit na startovní čáru.

Jack Ryan: V utajení (FJack Ryan: Shadow Recruit, USA 2013, 105 min.)

Režie: Kenneth Branagh

Hrají: Chris Pine, Keira Knightley, Kevin Costner, Kenneth Branagh, Colm Feore

Hudba: Patrick Doyle

Kamera: Haris Zambarloukos

Scénář: Adam Cozad, David Koepp

Já, Frankenstein

V roce 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum, kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili ke zničení lidstva. Chrliči v čele s královnou Leonore se snaží Adama ochránit. Adam si začíná uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí světa a musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá...

Já, Frankenstein (I, Frankenstein, USA 2013, 92 min.)

Režie: Stuart Beattie

Hrají: Aaron Eckhart, Yvonne Strahovski, Bill Nighy, Miranda Otto, Socratis Otto

Krásno

Černá komedie o návratu dvou čtyřicátníků do rodného města, kteří se rozhodnou vyřešit smrt matky jedoho z nich. A roztočí spirálu nezadržitelných katastrof.

Krásno (ČR 2013, 119 min.)

Režie: Ondřej Sokol

Hrají: Ondřej Sokol, Martin Finger, David Matásek, Karel Roden, Jaroslav Plesl, Jana Krausová, Ondřej Malý, Zuzana Stavná, Michal Pavlata, Nina Divíšková, Jan Kačer, Markéta Stehlíková, Dalibor Gondík, Jan P. Muchow

Hudba: Jan P. Muchow

Kamera: Tomáš Sysel

Scénář: Ondřej Sokol, Martin Finger, Petr Vydra

Zdroj: Cinamart, Filno, Bontonfilm, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře