Premiéry 23.1.2014

23. leden 2014 | 18.21 |

Spinavy_trikVejskaHerkules_zrozeni_legendy12_let_v_retezech

Dnes mají premiéru filmy Špinavý trik, Vejška, Herkules: Zrození legendy, 12 let v řetězech a Klub poslední naděje.

Špinavý trik

Příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou.

Špinavý trik (American Hustle, USA 2013, 129 min,)

Režie: David O.Russell

Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Robert De Niro, Amy Adams, Jeremy Renner, Michael Peňa

Hudba: Danny Elfman

Kamera: Linus Sangrem

Scénář: Eric Warren Singer, David O.Russell

Střih: Alan Baumgartner, Jay Cassidy, Crispin Struthers

Vejška

Volné pokračováním diváckého hitu Gympl, který v kinech vidělo více než půl milionu diváků. 

Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje. Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje VŠE, ale místo školy ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti na pražských střechách, nádražích nebo v podchodech. Při jedné noční honičce je Kocourek dopaden...

"Stejně jako u Gymplu je pravděpodobné, že Vejška bude zajímat i lidi ve věku rodičů našich hlavních hrdinů. Navíc v epizodních rolíchse ve filmu objeví David Vávra, Václav Marhoul nebo Petr Čtvrtníček," říká Miloslav Šmídmajer, producent ze společnosti Bio Illusion.

Vejška (ČR 2013, 85 min.)

Režie: Tomáš Vorel

Hrají: Tomáš Vorel jr., Jiří Mádl, Eva Josefíková, Zuzana Bydžovská, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Jakub Kohák, Filip Vorel, David Vávra

Hudba: Mike Trafik

Scénář: Pasta Oner a Tomáš Vorel

Herkules: Zrození legendy

Herkules, napůl člověk a napůl bůh, syn boha Dia. Již od kolébky je zaslíben velkým činům: podle věštby má svrhnout tyranskou vládu svého nevlastního otce.

Herkules ale zprvu o své skutečné identitě a o svém velkém poslání nic netuší. Jediné, po čem touží, je láska krétské princezny Hébé (Gaia Weiss). Ta však byla zaslíbena jeho bratrovi. Když přijde čas, aby Herkules naplnil svůj osud, čeká ho vyhnanství, otroctví, gladiátorské souboje a také velkolepá série hrdinských činů, které z něj udělají jednu z největších legend lidské historie.

Herkules: Zrození legendy (The Legend of Hercules, USA 2014, 90 min.)

Režie: Renny Harlin

Hrají: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Scott Adkins, Roxanner McKee, Liam McIntyre

Kamera: Sam McCurdy

12 let v řetězech

Solomon Northup měl milující rodinu a dobrou práci. Vše se změnilo, když skončil spoutaný jako otrok na plantáži. Svůj příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave. Líčí v ní vše, co ho za těch 12 let potkalo - dřina na bavlníkových plantážích, pokus o lynčování, bičování, psychický teror i neúspěšné pokusy o útěk.

12 let v řetězech (12 Years a Slave, USA / Velká Británie 2013, 134 min.)

Režie: Steve McQueen

Hrají: Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch, Michael Fassbender, Paul Dano, Paul Giamatti, Brad Pitt

Hudba: Hans Zimmer

Kamera: Sean Bobbitt

Scénář: John Ridley, Solomon Northup

Klub poslední naděje

Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu zbývá 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Rona pošlou domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s farmaceutickými firmami a úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, kde hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. Protože nemá co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou diagnózu i touhu po životě. Společně založí Dallas Buyers Club, ve kterém nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být a dávno mrtvý.

Klub poslední naděje (Dallas Buyers Club, USA 2013, 117 min.)

Režie: Jean-Marc Vallée

Hrají: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto, Denis O'Hare, Steve Zahn

Kamera: Yves Bélanger, CSC

Scénář: Craig Borten, Melisa Wallack

Zdroj: Falcon, A-company, Filno, Bontonfilm, Imdb, Cinemart, YouTube (1, 2, 3, 4, 5)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře