Premiéry 28.11.2013

2. prosinec 2013 | 20.49 |

KonzultantLedove_kralovstviKlauni

Byli jste o víkendu na Konzultantovi, Ledovém království nebo na Klaunech?

Konzultant

Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky.

Konzultant (The Counselor, USA 2013, 118 min.)

Režie: Ridley Scott

Hrají: Michael Fassbender, Brad Pitt, Javier Bardem, Cameron Diaz, Penelope Cruz

Hudba: Daniel Pemberton

Kamera: Dariusz Wolski

Scénář: Cormac McCarthy

Ledové království

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě

Ledové království (Frozen, USA 2013, 109 min.)

Režie: Chris Buck, Jennifer Lee

Dabing: Tereza Martinková (Anna), Andrea Elsnerová (Elsa, dialogy),Monika Absolonová (Elsa, zpěv), Miloslav König (Kristoff), Ondřej Brzobohatý (Hans), Václav kopta (Olaf)

Hudba: Christophe Beck

Scénář: Jennifer Lee, Shane Morris

Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát.
Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled?

Klauni (ČR, Lucembursko, SR, Finsko 2013, 120 min.)

Režie: Viktor Tauš

Hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Didier Flamand, Kati Outinen, Julie Ferrier, Eva Jeníčková

Hudba: Petr Ostrouchov

Kamera: Milan Chadima

Scénář: Petr Jarchovský

Zdroj: Cinemart, Falcon, Falcon2, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře