Premiéry 14.11.2013

18. listopad 2013 | 09.56 |

Kridla_vanocMafianovicrazy-joeInsidious2

O víkendu jsme mohli zajít na nové filmy Křídla Vánoc, Mafiánovi, Crazy Joe, Insidious 2.

Křídla Vánoc

Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována.
Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko. Zajíc (Jakub Prachař), čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít?

Křídla Vánoc (ČR 2013, 110 min.)

Režie: Karin Babinská

Hrají: Richard Krajčo, Vica Kerekes, David Novotný Jakub Prachař,Vanda Hybnerová, Lenka Vlasáková, Viktor Preiss, Vilma Cibulková, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Zindulka, Milena Steinmasslová

Hudba: Richard Krajčo

Kamera: Martin Douba

Scénář: Karin Babinská

Mafiánovi

Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem.

Mafiánovi (Malavita, USA/Francie 2013, 111 min.)

Režie: Luc Besson

Hrají: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones, Dianna Agron

Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine

Kamera: Thierry Arbogast

Scénář: Luc Besson, Michael Caleo

Crazy Joe

Joe (Jason Statham) utíká před svou minulostí, která ho dostala až k vojenskému soudu. Nyní je na dně a poháňený touhou po pomstě se Joe přidává k londýnskému podsvětí, kde je "práce" někdy za hranicani svědomí i pro člověka, jakým je trénovaný voják. Joe však mlčí a bere spravedlnost do svých rukou. Podaří sa mu dosáhnout své vykoupení?

Crazy Joe (USA/Velká Británie 2013, 100 min.)

Režie: Steven Knight 

Hrají: Jason Statham, Agata Buzek, Vicky McClure, Benedict Wong, Christian Brassington, Lee Asquith-Coe

Kamera: Chris Menges

Scénář: Steven Knight

Insidious 2

V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise (Lin Shaye) v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh (Patrick Wilson) je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai (Rose Byrne) stěhuje dočasně k Lorraine (Barbara Hershey). I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí.

Insidious 2 (Insidious: Chapter 2, USA 2013, 108 min.)

Režie: James Wan

Hrají: Patrick Wilson (Josh Lambert), Rose Byrne (Renai Lambertová), Barbara Hershey (Lorraine Lambertová), Ty Simpkins (Dalton Lambert), Andrew Astor (Foster Lambert), Lin Shaye (Elise Rainierová), Leigh Whannell (Specks), Angus Sampson (Tucker)

Hudba: Joseph Bishara

Kamera: John Leonetti

Scénář: Leigh Whannell

Střih: Kirk M. Morri

Zdroj: Falcon, Bioscop, Intersonic, Falcon, YouTube (1, 2, 3, 4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře