Premiéry 7.11.2013

7. listopad 2013 | 10.41 |

Thor_temny_svet_6Lasky-casHusiti

Filmovými premiérami tohoto týdne jsou snímky Thor: Temný svět, Lásky čas a Husiti.

Thor: Temný svět

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster, avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo.

Thor: Temný svět (Thor: The Dark World, USA 2013, 111 min.)

Režie: Alan Taylor

Hrají: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Christopher Eccleston

Hudba: Brian Tyler

Kamera: Kramer Morgenthau

Scénář: Christopher L. Yost and Christopher Markus McFeely a Stephen McFeely

Lásky čas

Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. "Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí.

Lásky čas (About time, Velká Británie 2013, 123 min.)

Režie: Richard Curtis

Hrají: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Tom Hollander

Hudba: Nick Laird-Clowes

Kamera: John Guleserian

Scénář: Richard Curtis

Husiti

Animovaná komedie s mnoha písničkami je autorským celovečerním debutem zkušeného výtvarníka a režiséra Pavla Koutského.

Dvojice fiktivních hrdinů – Záboj a Mlhoš prochází obdobím husitských nepokojů a ovlivňují nejdůležitější události doby. Ovšem v protikladu k tomu, jak byla tato historie interpretována.

Záboj s Mlhošem se dokáží náhodně a většinou i proti své vůli připlést k těm nejdůležitějším historickým událostem. Ovšem nejsou jen svědkové doby a událostí či jejími glosátory. Stávají se účastníky dění, které aktivně ovlivňují.

Husiti (ČR 2013, 85 min.)

Režie: Pavla Koutského

Scénář: Martin Čáp, Martin Jaroš a Pavel Koutský

Zdroj: Falcon, Cinemart, AniFilmStudio, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře