Premiéry 24.10.2013

24. říjen 2013 | 09.51 |

Machete_zabijiBattle_of_the_yearPribeh_kmotraU_konce_sveta

Dnes jde do kin Machete zabíjí, Battle of the year 3D, Příběh kmotra a U konce světa.

Machete zabíjí

Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta.

Machete zabíjí (Machete kills, USA 2013)

Režie: Robert Rodriguez

Hrají: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Mel Gibson, Demian Bichir, Amber Heard, Sofia Vergara, Charlie Sheen, Antonio Banderas, Alexa Vega, Jessica Alba, Lady Gaga

Battle of the Year

Battle of the Year je pro tanečníky breakdance něco jako olympiáda. Na tomto turnaji se každý rok potkají ti nejlepší z nejlepších, ovšem žádná americká skupina nevyhrála už patnáct let. Proto se losangeleský hiphopový magnát a bývalý b-boy rozhodne, že je na čase vrátit USA na vrchol a najme kdysi schopného trenéra, aby sestavil hvězdný tým. Blake má pouhé tři měsíce na to, aby dal dohromady dvanáct talentovaných jedinců, kteří spolu dokážou spolupracovat a dotáhnou to až vysněnému titulu.

Battle of the Year (USA 2013, 109 min.)

Režie: Benson Lee

Hrají: Josh Holloway, Laz Alonso, Josh Peck, Caity Lotz, Chris Brown

Hudba: Christopher Lennertz

Kamera: Michael Barrett

Scénář: Brin Hill

Střih: Alessandra Carlino, Peter S. Elliot

Příběh kmotra

Příběh budoucího mafiánského bosse Františka Vedrala (Ondřej Vetchý) začíná v 80. letech, kdy působil jako vekslák a postupně zbohatl na podvodech s nemovitostmi, bankovními machinacemi, kuponové privatizaci, lobbingu. Vypracoval se na pozici nekorunovaného vládce českého podsvětí a ovlivňoval zákulisí vysoké politiky. Z bank a firem vytuneloval 4 miliardy korun. Měl na svědomí smrt mnoha lidí.
Policista Cajthaml (Lukáš Vaculík) byl Kmotrovi celý život na stopě. Neúnavně bojoval s korupcí soudů, rozvědky i policie. Nikdy neztratil víru ve vítězství spravedlnosti.

Příběh kmotra (ČR 2013, 99 min.)

Režie: Petr Nikolaev

Hrají: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Pavel Nečas, Kryštof Hádek, Kristýna Frejová, Vica Kerekes, Jiří Dvořák, Vladimír Brabec, Jan Vondráček, Andrej Hryc, Zuzana Čapková, Filip Kaňkovský

Hudba: Kristian Koll

Kamera: David Ployhar

Scénář: Petr Nikolaev, Miroslav Oščatka

U konce světa

Kamarádství na život a na smrt, nakažlivý humor, nadměrná spotřeba alkoholu, problematičtí hrdinové, pěstní výměny názorů a nečekaně výbušná překvapení – to jsou poznávací znamení společné práce komediální dvojky Edgar Wright a Simon Pegg. Do třetice, po Soumraku mrtvých a Jednotce příliš rychlého nasazení, vás zvou na film, jenž se jmenuje podle hospody s poměrně zlověstným názvem – U Konce světa.

Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven. Když se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodne, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven, přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí.

U konce světa (The World´s End, USA / Velká Británie 2013, 109 min.)

Režie: Edgar Wright

Hrají: Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman, Rosamund Pike, Pierce Brosnan

Hudba: Steven Price

Kamera: Bill Pope

Scénář: Simon Pegg, Edgar Wright

Zdroj: eeap, Falcon, Bioscop, Cinemart, YouTube (1, 2, 3, 4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře