Premiéry 17.10.2013

18. říjen 2013 | 14.12 |

TurboDon_JonPlan_utekuCarrie

Tento týden má premiéru Turbo, Don Jon, Plán útěku, Carrie.

Turbo

Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně "uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Když Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti, fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi "šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka.

Na cestě za snem si Turbo uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta.

Turbo (USA 2013, 96 min.)

Režie: David Soren

Mluví: Filip Blažek (Turbo), Tomáš Juřička (Čet), Filip Čapka (Tito), Zbyšek Horák (Švihák), Pavel Vondra (Gustav Nafťák), Martin Kubačák (Rozumbrada)

Hudba: Henry Jackman

Kamera: Chris Stover

Don Jon

Don Jon je film o mladém muži (Joseph Gordon-Levitt) z New Jersey, jemuž závislost na internetovém pornu brání v navazování skutečných vztahů.
Barbara Sugarman (Scarlett Johansson) je krásná dívka, která ale vyrůstala na romantických hollywoodských filmech a čeká a okouzlujícího prince.
Jak si tihle dva poradí navzdory jejich médii zkreslenému očekávání?

Don Jon (USA 2013, 90 min.)

Režie: Joseph Gordon-Levitt

Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Scarlett Johansson, Julianne Moore, Tony Danza, Glenne Headly, Brie Larson, Rob Brown, Jeremy Luke

Scénář: Joseph Gordon-Levitt

Plán útěku

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí...

Plán útěku (Escape Plan, 115 min.)

Režie: Mikael Håfström

Hrají: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, James Cavizel, 50 Cent, Sam Niel

Hudba: Alex Heffes

Kamera: Brendan Galvin

Scénář: Miles Chapman, Jason Keller

Carrie

Adaptace předlohy Stephena Kinga Carrie se vrací na plátna kin. I tentokrát bude hlavní hrdinkou uzavřené introvertní děvče, které trpí tím, že její matka bere náboženství příliš vážně a ani spolužáci nemají pochopení pro její styl oblékání. Často je pro ně stává fackovacím panákem. Nikdo ale netuší jaká ďábelská síla se uvnitř ní skrývá a vyčkává, aby mohla vyplavat na povrch.

Carrie (USA 2013, 100 min.)

Režie: Kimberly Peirce

Hrají: Chloë Grace Moretz, Julianne Moore, Judy Greer

Scénář: Roberto Aguirre-Sacasa

Zdroj: Cinemart, BluSky, Bontonfilm, ForumFilm, YouTube (1, 2, 3, 4), Imdb (1, 2)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře