Premiéry 10.10.2013

12. říjen 2013 | 16.40 |

2_zbraneZmizeniKamenak4Make_your_move

Ve čtvrtek měly premiéru snímky: 2 zbraně, Kameňák 4, Zmizení a Make your move.

2 zbraně

Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili.

2 zbraně (2 Guns, USA 2013, 109 min.)

Režie: Baltasar Kormákur

Hrají: Denzel Washington, Mark Wahlberg, Paula Patton, Bill Paxton, James Marsden

Hudba: Clinton Shorter

Kamera: Oliver Wood

Střih: Michael Tronick

Kameňák 4

Legendární komediální série Kameňák se 10 let od uvedení prvního dílu vrací do českých kin. Pepanovi (Václav Vydra) odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou a Pepan se synem Pepíkem tak žijí v ryze mužské domácnosti, kde není navařeno a vyžehleno a kde vybuchují vajíčka v mikrovlnné troubě. Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta (Dana Morávková), která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě.

Kameňák 4 (ČR 2013, 88 min.)

Režie: Ján Novák

Hrají: Václav Vydra, Dana Morávková, Martin Dejda, Alice Bendová, Bob Klepl, Josef Laufer, Josef Carda, Eva Čížkovská, Jan Skopeček, Lubomír Lipský, Václav Glazar, Hana Čížková, Jiří Pomeje

Hudba: Walda Gang

Kamera: Antonín Chundela

Scénář: Marcel Bystroň

Zmizení

Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn.

Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček.

Zmizení (Prisoners, USA 2013, 150 min.)

Režie: Denis Villeneuve

Hrají: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Maria Bello, Viola Davis, Terrence Howard, Melissa Leo, Paul Dano

Hudba: Jóhann Jóhannsson

Kamera: Roger Deakins

Scénář: Aaron Guzikowski

Make your move

Příběh vypráví o dvou tanečnících, kteří vyrůstali v odlišných podmínkách. Osud je však oba zavane do New Yorku, kde pracují v nočním baru. Nejdříve budou mezi sebou soupeřit, ale nakonec se jejich příběh podobá "Romeu a Julii", kdy se ti dva do sebe zamilují

Make your move (USA, Jižní Korea 2013, 107 min.)

Režie: Duane Adler

Hrají: Derek Hough, BoA, Will Yun Lee, Wesley Jonathan, Yunho

Hudba: Michael Thomas, Eric Goldman

Kamera: Gregory Middeton

Scénář: Duane Adler

Zdroj: Falcon, Bontonfilm (1, 2), Imdb, Facebook, HCE, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře