Premiéry 26.9.2013

26. září 2013 | 21.04 |

Hra-na-hraneDonsajni

Dnes jde do kin Hra na hraně a Donšajni.

Hra na hraně

V proslulých kasinech Las Vegas je roční obrat 6 miliard dolarů. V on-line internetových hrách se protočí 35 miliard dolarů ročně.

Richie (Justin Timberlake), absolvent prestižní Princetonské univerzity, zjistí, že byl při falešné on-line hře podveden a okraden. Odcestuje tedy do Kostariky, kde sídlí magnát Ivan Block (Ben Affleck), jenž má tyto hry pod svou kontrolou. Block jej však odradí od pomsty a získá na svou stranu příslibem nesmírného bohatství - rychlé peníze, pompézní kasina a večírky.

V hazardu žádná přátelství ani spojenectví netrvají dlouho. O tom se přesvědčí i Richie, když se dozví znepokojující pravdu o Ivanovi. Navíc se jej agenti z FBI snaží donutit, aby Blocka prásknul a pomohl jim ho dostat za mříže. Richie tak musí hrát největší hazardní hru svého dosavadního života, kdy se snaží přechytračit a obehrát dva protihráče najednou. 

Hra na hraně (Runner runner, USA 2013, 91 min.)

Režie: Brad Furman

Hrají: Ben Affleck, Justin Timberlake, Gemma Arterton, Anthony Mackie, David Costabile, Ben Schwartz, Oliver Cooper, Sam Palladio

Hudba: Christophe Beck

Kamera: Mauro Fiore

Scénář: Brian Koppelman, David Levien

Donšajni

Operní soubor na malém městě se rozhodne uvést Mozartova Dona Giovanniho. Režisér Vítek v podání Jana Hartla tvrdí, že nemá operu rád a že se všechny velké kusy obejdou bez inteligentního děje. Přesto pro chystané představení pozve z Ameriky slavného zpěváka Jakuba, který v místním divadle kdysi začínal.

Oscarový režisér Jiří Menzel se po sedmi letech vrací na plátna kin s prostopášnou komedií o vášni k životu, hudbě a k ženám. Režisér je poprvé za svou kariéru zároveň autorem námětu a scénáře, na němž s ním spolupracovala Tereza Brdečková.

Donšajni (ČR 2013, 102 min.)

Režie: Jiří Menzel

Hrají: Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Jiřina Jirásková, Ivana Chýlková, Emma Smetana, Václav Kopta, Eva Josefíková, Anna Klamo, Jiří Hájek, Lucie Juránková, Jan Hnyk

Hudba: Aleš Březina

Kamera: Jaromír Šofr

Scénář: Jiří Menzel, Tereza Brdečková

Zdroj: CinemArt, BontonFilm, Facebook, YouTube1, YouTube2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře