Premiéry 22.8.2013

23. srpen 2013 | 18.15 |

LetadlaLibankyKick-Ass-2

Tento týden můžeme do kina na Letadla, Líbánky nebo Kick-Ass 2.

Letadla

Prášek - malé práškovací letadlo, touží po tom, stát se závodníkem. Na celosvětové závody ale není stavěný a navíc se bojí výšek. Podaří se mu splnit si svůj velký sen?

Letadla (Planes, USA 2013, 85 min.)

Režie: Klay Hall

Hudba: James Seymour Brett

Mluví: Val Kilmer, Brad Garrett, Julia Louis-Dreyfus, Dane Cook, John Cleese, Teri Hatcher

Líbánky

Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde.

Náhle se ale na hostině objeví nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!

Nový film Jana Hřebejka podle scénáře Petra Jarchovského Líbánky uzavírá volnou trilogii příběhů ze současnosti, tvořenou úspěšnými filmy Kawasakiho růže a Nevinnost.

Líbánky (ČR/SR 2013, 103 min.)

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Anna Geislerová, Stanislav Majer, Jiří Černý,  Kristýna Fuitová, David Máj, Jiří Šesták,  Jana Radojčičová

Hudba: Aleš Březina

Kamera: Martin Štrba

Scénář: Petr Jarchovský

Kick-Ass 2

Opět se vrací hrdina Dave alias Kick-Ass/Nářez a Mindy/Zabijačka. Mindy nastupuje na střední školu a zažívá krizi identity. Zda má splynout s davem a zůstat Mindy nebo se má s Davem vydá v typickém fialovém kostýmu čistit ulice od gaunerů všeho druhu.

Chris/Motherfucker, který jí ani Davovi dosud neodpustil, že připravili o život jeho tatínka, toho času krále podsvětí, si najme partičku výjimečných hrdlořezů, kteří s nimi mají srovnat skóre. Zabijačka a Nářez tak chtě nechtě musí vklouznout do svých superhrdinských uniforem a začít se pořádně ohánět.

Kick-Ass 2 (USA 2013, 103 min.)

Režie: Jeff Wadlow

Hrají: Chloë Grace Moretz, Aaron Taylor-Johnson, Jim Carrey, John Leguizamo

Hudba: Henry Jackman

Kamera: Tim Maurice-Jones

Scénář: Mark Millar, Jeff Wadlow

Zdroj: Falcon (1, 2), CinamArt, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře