Premiéry 8.8.2013

10. srpen 2013 | 17.56 |

Smoulove2_plakatPot-a-krevLovelace

Tento týden mají premiéru Šmoulové 2, Pot a krev a Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna.

Šmoulové 2

V pokračování rodinné komedie Šmoulové vytvoří zlý čaroděj Gargamel pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům tzv. Neplechy a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. Jenže brzy zjistí, že jen Šmoulinka zná tajné kouzlo, kterým se Neplechové promění ve skutečné Šmouly. A tak se Gargamel rozhodne unést Šmoulinku do Paříže, kde si získal obdiv široké veřejnosti jako nejmocnější čaroděj světa. Nejvyšší čas, aby se do našeho světa vrátili Taťka Šmoula, Nešika, Mrzout a Fešák, aby se sešli se svými člověčími přáteli Patrikem a Grace Winslowými, a hlavně aby zachránili Šmoulinku! Ona si vždy ve světě Šmoulů uvědomovala svou odlišnost - najde v Neplechách Vexy a Hekusovi nové přátele? Nebo zjistí, kam doopravdy patří a že modrá je přeci jen ta nejlepší barva na světě?

Šmoulové 2 (The Smurfs 2, USA 2013, 105 min.)

Režie: Raja Gosnell

Hrají: Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Hank Azaria, Brendan Gleeson

Dabing: Tereza Voříšková (Vexy),Václav Noid Bárta (Hekus), Ondřej Brzobohatý (Patrik), Nikola Votočková (Grace), Jakub Nemčok (Modrásek), Marek Libert (Fešák), Andrea Elsnerová (Šmoulinka), Václav Knop (Gargamel), Oldřich Vlach (Taťka Šmoula), Jan Šťastný (Vypravěč), Jaroslav Kaňkovský (Mrzout), Jaromír Meduna (Viktor), Tomáš Juřička (Směloun), Jiří Prager (Koumák), Michal Holán (Nešika)

Hudba: Heitor Pereira

Kamera: Phil Méheux, BSC

Scénář: J. David Stem, David N. Weiss, Jay Scherick, David Ronn, Karey Kirkpatrick

Střih: Sabrina Plisco, A.C.E.

Pot a krev

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak bezbolestně zbohatnout. Tak vymyslí plán, do něhož zasvětí Adriana (Anthony Mackie), chlapíka totálně rozhašeného steroidy, a čerstvě propuštěného recidivistu Paula (Dwayne Johnson), z něhož se stal ve vězení velmi věřící člověk. Plán je geniálně jednoduchý. Unesou Danielova bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub) a za kufr plný peněz ho zase pustí na svobodu. Kdyby všichni zúčastnění aktéři nebyli naprostí pitomci, možná by to i vyšlo. Plán ale selže hned v samém zárodku.

Pot a krev(Pain & Gain, USA 2013, 129 min.)

Režie: Michael Bay

Hrají: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Anthony Mackie, Ed Harris, Tony Shalhoub

Hudba: Steve Jablonsky

Kamera: Ben Seresin

Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

Neznámá Linda Lovelace (Amanda Seyfried), naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího "neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem...

Linda natočila snímek Hluboké hrdlo, který se v roce 1972 stal mezníkem v kinematografii. Film Hluboké hrdlo (Deep Throat) pronikl do mainstreamového kina, což mělo radikální vliv na filmový průmysl v časech dávno před internetem a pornografickou společností. Film byl vyrobený za šest dní s rozpočtem 25 000 dolarů a vydělal přes 6 000 000 dolarů. Lindy Lovelace za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (Lovelace, 92 min.)

Režie: Rob Epstein, Jeffrey Friedman

Hrají: Amanda Seyfried, Peter Sarsgaard, Juno Temple

Scénář: Andy Bellin

Zdroj: Falcon, Filno (1, 2), YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře