Premiéry 13.6.2013

13. červen 2013 | 20.44 |

PodfukariPo zaniku zemeTransHura na Francii

Dnes jdou do kin Podfukáři, Trans, Po zániku Země, Hurá na Francii, Dirch a Nemají pokoj svévolníci

Podfukáři

Podfukáři – tým špičkových iluzionistů, který v rámci svých efektních kouzelnických show provádí ještě efektnější bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům.

Po velkolepém vyluxování první banky doslova v přímém přenosu, vstupuje na scénu FBI a začíná napínavá a zábavná hra na kočku a myš. Ovšem, aby se z myši stala kočka, přizve si FBI na pomoc experta, bývalého iluzionitu (Morgan Freeman), který má za úkol najít odpovědi na otázku: jde jim o peníze, nejslavnější kouzlo nebo úplně něco jiného?

Podfukáři (Now You See Me, USA 2013, 116 min.)

Režie: Louis Leterrier

Hrají: Jesse Eisenberg, Isla Fisher, Morgan Freeman, Michal Caine, Woody Harrelson, Mark Ruffalo, Dave Franco, Mélanie Laurent

Hudba: Brian Tyler

Kamera: Mitchell Amundsen, Larry Fong

Scénář: Ed Solomon, Boaz Yakin, Edward Ricourt

Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí...

Trans (Trance, USA/Francie 2013, 101 min.

)

Režie: Danny Boyle

Hrají: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson

Hudba: Rick Smith

Kamera: Anthony Dod Mantle

Scénář: Joe Ahearne, John Hodge

Po zániku Země

Následkem nouzového přistání se stanou teenager Kitai Raige (Jaden Smith) a jeho slavný otec Cypherem (Will Smith) trosečníky na Zemi, tisíc let po katastrofě, která lidstvo donutila ji opustit. Cypher je vážně zraněný a Kitai se musí vydat na nebezpečnou pouť ve snaze vyslat signál o pomoc, na které je nucen čelit nezmapované krajině, zvířatům, která nyní planetu ovládají, a nezastavitelnému mimozemskému stvoření, které při havárii uprchlo. Pokud chtějí mít otec a syn alespoň nějakou naději na návrat domů, musejí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře.

Po zániku Země (After Earth, USA 2013, 104 min.)

Režie: M. Night Shyamalan

Hrají: Jaden Smith, Will Smith, Sophie Okonedo, Zoe Isabella Kravitz

Hudba: James Newton Howard

Kamera: Peter Suschitzky, ASC

Scénář: Gary Whitta, M. Night Shyamalan

Hurá na Francii

Muzafar a Feruz jsou dva pasáci ovcí z Taboulistanu...malé zemičky ve střední Asii, o které nikdy nikdo neslyšel. Aby se o ní konečně svět dozvěděl, rozhodne se ji syn prezidenta kapičku zpropagovat a povolá tyto dva dobráky na jejich životní misi: zničit Eiffelovku! Aby dosáhli svého, musí se prodrat tím nejnepřátelštějším územím, jaké si vůbec dokážete představit: Francií! Zemí plnou nenávisti, korsických nacionalistů, až moc horlivých policistů, podvodných taxikářů, nepříjemných číšníků a otrávených zaměstnanců. Naštěstí se seznámí s Marianne, mladou pěknou reportérkou, která si je má za ubohé nelegální přistěhovalce a snaží se jim ukázat druhou stránku Francie...pohostinnou, krásnou zemi plnou milých lidí, kde je tak jednoduché žít.

Trailer na YouTube

Hurá na Francii (Vive la France, Francie 2013, 98 min.)

Režie: Michaël Youn

Hrají: José Garcia, Michaël Youn, Isabelle Funaro

Kamera: Stéphane Le Parc

Scénář: Dominique Gauraud, Jurij Prette

Střih: Sandro Lavezzi, Nicolas Trembasiewicz

Dirch

Životopisný příběh dánského komedianta Dirche Passera. Snímek Dirch odkrývá jeho věčnou samotu pod rouškou nablýskané slávy a jeho sebezničující posedlosti úspěchem u kritiků a zároveň u diváků.

Dirch (Dánsko 2011, 109 min.)

Režie: Martin Zandvliet

Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Lars Ranthe, Lars Brygmann, Malou Reymann, Morten Kirkskov

Hudba: Sune Martin

Kamera: Jesper Tøffner

Scénář: Anders Frithiof August, Martin Zandvliet

Střih: Per Sandholt

Nemají pokoj svévolníci

Snímek odhaluje těžko proniknutelné sítě prostituce, špinavého obchodu s drogami i terorismu, které jsou obrovským celosvětovým problémem.

Nemají pokoj svévolníci (No habrá paz para los malvados, Španělsko 2011, 114 min.)

Režie: Enrique Urbizu

Hrají: José Coronado, Rodolfo Sancho, Helena Miquel, Juanjo Artero, Pedro Mari Sánchez, Younes Bachir

Hudba: Mario de Benito

Kamera: Unax Mendía

Scénář: Michel Gaztambide, Enrique Urbizu

Střih: Pablo Blanco

Zdroj: Bontonfilm, Imdb (1, 2),  Cinemart, Falcon, HCE, Filmeurope (1,2), YouTube (1, 2, 3, 4, 5, 6)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře