Premiéry 2.5.2013

2. květen 2013 | 09.43 |

ironman3-poster-stark-pottsScary_movieKriz cti

Iron Man 3, Scary Movie 5, Kříž cti.

Iron Man 3

Když je Tony Stark alias Iron Man připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se nalézt nepřítele, který je za to zodpovědný. Při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Iron Man 3 (USA 2013, 129 min.)

Režie: Shane Black

Hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale a Jon Favreau a Ben Kingsley

Dabing: Radovan Vaculík (Tony Stark), Simona Vrbická (Pepper Potts), Miroslav Táborský (Mandarin), Ladislav Cigánek (Aldrich Killian), Irena Máchová (Maya Hansen), Bohdan Tůma (James "Rhodey" Rhodes), Tomáš Racek (Happy Hogan), Filip Švarc (Jarvis), Luděk Čtvrtlík (President Ellis)

Hudba: Brian Tyler

Kamera: John Toll

Scénář: Drew Pearce, Shane Black

Scary Movie 5

Manželský pár Dan a Jody si z nemocnice přiveze děťátko. Krátce potom se v jejich domě začnou dít divné věci a jejich rodinu začne pronásledovat démon.

Režisér Malcolm D. Lee na filmu spolupracoval s Davidem Zuckerem, který napsal a režíroval třetí a čtvrté pokračování Scary Movie. Na pětce se podílel scénáristicky a produkčně.

Scary Movie 5 (USA 2013, 86 min.)

Režie: Malcolm D. Lee

Hrají: Lindsay Lohan, Ashley Tisdale, Charlie Sheen

Scénář: David Zucker

Kříž cti

Válečné drama, inspirované skutečnými událostmi z válečných 40. let minulého století.

Po vzájemném sestřelení britského a německého letadla se členové jednotlivých posádek střetnou uprostřed zasněžené norské vysočiny v osamocené lovecké chatě. Režisér Naess ve filmu Kříž cti rozehrává emocionálně nabitou a sofistikovanou hru mužských charakterů s rozdílným původem, vzděláním, životními postoji a hlavně s různým vojenským výcvikem v uzavřeném klaustrofobním prostoru dřevěné chaty, ze které není úniku, pokud chtějí přežít.

V jedné z hlavních rolí se objeví Rupert Grint, známý především jako Ron Weasley z filmů o Harry Potterovi.

Kříž cti (Into the White, Norsko/ Švédsko 2011, 101 min.)

Režie: Petter Næss

Hrají: Florian Lukas, Rupert Grint, David Kross, Stig Henrik Hoff, Lachlan Nieboer

Kamera: Daniel Voldheim

Scénář: Ole Meldgaard, Dave Mango, Petter Næss

Střih: Frida Eggum Michaelsen

Zdroj: Falcon, Forumfilm, Filmeurope, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře