Premiéry 25.4.2013

29. duben 2013 | 21.16 |

Zlomene_mestoBezpecny_pristavZambezia

Ve čtvrtek 25.4.2013 šly do kin filmy Zlomené město, Bezpečný přístav, Zambezia a Záhada Hory mrtvých.

Zlomené město

Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že pachatele potrestá sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy je vyhozen od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale moc mu to nejde. Potom se na scéně znovu objeví starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Billy nabídku přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky se vyklube zcela jiný příběh.

Zlomené město (Broken City, USA 2013, 109 min.)

Režie: Allen Hughes

Hrají: Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones

Hudba: Atticus Ross, Leopold Ross, Claudia Sarne

Kamera: Ben Seresin

Scénář: Brian Tucker

Bezpečný přístav

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu?

Natočené i na motivy románu Nicholase Sparkse (Talisman, Poslední přístav), jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti.

Bezpečný přístav (Safe Haven, USA 2013, 115 min.)

Režie: Lasse Hallström

Hrají: Josh Duhamel, Julianne Hough, Cobie Smulders

Hudba: Deborah Lurie

Kamera: Terry Stacey

Scénář: Nicolas Sparks, Leslie Bohem, Dana Stevens

Střih: Andrew Mondshein

Zambezia

Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili.

Zambezia (Jižní Afrika 2012, 83 min.)

Režie: Wayne Thornley

český dabing: Jiří Mádl, Pavel Rímský, Jaroslava Kretchmerová, Oldřich Navrátil

Hudba: Bruce Retief

Scénář: Kiel Murray, Wayne Thornley

Střih: Luke MacKay, Michel Smit, Paul Speirs

Záhada Hory mrtvých

Film je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v roce 1959 na Hoře mrtvých v severním Uralu, kdy přišlo nevysvětlitelným způsobem o život devět ruských studentů. Jejich těla byla nalezena jen ve spodním prádle, vykazovala vysoké známky radiace, měla rozsáhlá vnitřní zranění a jedné z dívek chyběl jazyk. Jejich smrt nebyla nikdy objasněna, spekulovalo se o lavině, ale i o paranormálních jevech či UFO. V roce 2012 se pětice amerických studentů rozhodne vyrazit po stopách ruské výpravy a objasnit jednu z nejzáhadnějších tragédií minulého století. Jakmile se dostanou do míst, kde tehdy zahynuli jejich vrstevníci, začnou je pronásledovat podivné, děsivé události – a je jim stále jasnější, že tajemné síly, které na místě tragédie dřímaly čtyřiapadesát let, jsou znovu připraveny vraždit...

Záhada Hory mrtvých (The Dyatlov pass incident, USA/Rusko 2012, 100 min.)

Režie: Renny Harlin

Hrají: Richard Reid, Luke Albright

Zdroj: Bontonfilm, HCE (1, 2), eeap, YouTube (1, 2, 3, 4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře