Premiéry 21.3.2013

21. březen 2013 | 20.50 |

CroodsoviSpring_breakersRenoir

Croodsovi, Gambit, Mama, Spring Breakers, Hledá se prezident nebo Renoir? Na co půjdete do kina?

Croodsovi

Croodsovi jsou první pravěká rodina na světě. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se heslem: "Strach je dobrý, změna je špatná!". Když je ale jejich jeskyně zničená, i Grug uzná, že nejde jen přežívat, ale musí začít opravdu žít někde jinde. A tak Groodsovi podniknou cestu do neznáma během níž potkají mnoho nejrůznějších stvoření.

Croodsovi (The Croods, USA 2013, 90 min,)

Režie: Chris Sanders, Kirk De Micco

Dabing: Filip Blažek (Guy), Nikola Votočková (Iška), Jan Maxián (Thunk), Bohdan Tůma (Grug), Lucie Juřičková (Ugga), Ludmila Molínová (Babi)

Hudba: Alan Silvestri

Scénář: Chris Sanders, Kirk De Micco

Gambit

Víte, co dělá Angličan uprostřed Texasu? Má plán. Harry Deane dělá správce umělecké sbírky, svou práci miluje, a přesto trpí. Jeho zaměstnavatelem je totiž jeden z nejbohatších Angličanů, stejně excentrický jako šílený a zcela nesnesitelný. Harry se proto rozhodne využít šéfovy vášně pro obrazové sbírky a rozehraje partii směřující k tomu, aby si jeho šéf koupil falešný dávno ztracený obraz Moneta. Plán je mistrovský, k úspěchu postačí, aby Harry přestal být notorický smolař.

Gambit ( USA 2012, 89 min.)

Režie: Michael Hoffman

Hrají: Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman, Stanley Tucci, Cloris Leachman, Tom Courtenay, Senem Temiz, Anna Skellern

Hudba: Rolfe Kent

Kamera: Florian Ballhaus

Scénář: Ethan Coen, Joel Coen

Mama

Dvě malé sestry přežily pět let v divočině. Všichni to považovali za zázrak. Za jejich přežitím ovšem stály temné síly. Lucas, který je po celých pět let nepřestával hledat, je spolu s Annabel převezme do opatrovnické péče. Postupně si ale začínají pokládat otázku, koho si dívky přivedly s sebou.

Mama ( Španělsko/Kanada 2013, 100 min.)

Režie: Andrés Muschietti

Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Megan Charpentier, Daniel Kash

Kamera: Antonio Riestra

Scénář: Neil Cross, Andrés Muschietti

Střih: Michele Conroy

Spring Breakers

Čtyři sexy středoškolačky se rozhodnou vyloupit fast food, aby měly peníze na krátkou jarní dovolenou. Při oslavách v motelovém pokoji se zábava zvrhne a překročí zákon. Dívky jsou zatčené a stanou před soudem - pouze v bikinách, kde za ně překvapivě zaplatí kauci nechvalně proslulý místní gangster Alien (James Franco). Alien vezme dívky pod svá křídla a začíná ta nejdivočejší jarní jízda, co pamatují.

Spring Breakers (USA 2013, 94 min.)

Režie: Harmony Korine

Hrají: James Franco, Vanessa Hudgens, Selena Gomez, Ashley Benson, Rachel Korine

Hledá se prezident

"Zachytili jsme kandidáty v jejich přirozeném prostředí a snažili jsme se je poznat skutečně zblízka. Média nám předkládají jakýsi mediální obraz kandidátů, ale ten je často dramaticky odlišný od skutečnosti," říká režisér Tomáš Kudrna, který film natočil zároveň jako kameraman ve dvojčlenném štábu se zvukařem Danielem Němcem.

Hledá se prezident (ČR 2013, 110 min.)

Režie: Tomáš Kudrna

Renoir

Film Renoir je založený na skutečném příběhu stárnoucího impresionistického malíře Augustea Renoira a začínajícího filmaře Jeana Renoira. V roce 1915 jsou poznamenáni smrtí ženy / matky. Jejich životy změní mladá kráska. Vnese do nich energii  a uměleckou inspiraci.

Renoir (Carmen, Francie 2012, 111 min.)

Režie: Gilles Bourdos

Hrají: Michel Bouquet, Christa Theret, Vincent Rottiers, Thomas Doret, Michèle Gleizer

Hudba: Alexandre Desplat

Kamera: Mark Ping Bing Lee

Scénář: Gilles Bourdos, Michel Spinosa, Jérôme Tonnerre

Střih: Valérie Deloof, Cyril Holtz, Yannick Kergoat

Zdroj: cinemart (1, 2), bontonfilm, blueskyfilm, aerofilms, youtube (1, 2, 3, 4, 5, 6)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře