Premiéry 7.3.2013

7. březen 2013 | 19.10 |

Mocny_vladce_Oz_2Martin_a_Venuse

Dnes můžeme zajít na Mocného vládce Oz, Martina a Venuši nebo na Nepoužitelný.

Mocný vládce Oz

Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams). Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využívá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného čaroděje a především v lepšího člověka.

Mocný vládce Oz (Oz: The great and powerful, USA 2013, 125 min,)

Režie: Sam Raimi

Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Zach Braff

Hudba: Danny Elfman

Produkce: Joe Roth

Kamera: Peter Deming

Scénář: Mitchell Kapner, David Lindsay-Abaire

Martin a Venuše

Příběh filmu začíná před 10 lety, na vernisáži obrazů, kdy se mladá a nadějná výtvarnice Vendula (Kristýna Boková) seznámí se svým budoucím partnerem a manželem Martinem (Marek Taclík). Společně založí rodinu, mají dvojčata - holčičky - předškolního věku a jednoho kluka, batole. Martin buduje kariéru ve firmě vyvíjející hračky a Vendula se stará o rodinu. Martin je většinu času v práci, snaží se zabezpečit rodinu, na kterou mu nezbývá čas, naopak Vendula se stará o děti a chod domácnosti a nemá žádný prostor pro sebe. Každý dělá pro rodinu maximum, ale zároveň se cítí nedoceněný tím druhým. Události naberou spád uzavřenou sázkou, kdy Martin slíbí, že se postará o děti a domácnost během jednoho měsíce. Je přesvědčen, že to vlastně není vůbec těžké. Nastane kolotoč humorných a nečekaných událostí, které dvojici Venduly a Martina pomyslně vrátí zase na začátek jejich vztahu. Znovu si začnou vážit jeden druhého a navzájem se respektovat.

Martin a Venuše (ČR 2012, 102 min.)

Režie: Jiří Chlumský

Hrají: Marek Taclík, Kristýna Boková, Zuzana Stivínová, Jan Budař, Lubo Paulovič, Tomáš Hanák, Tomáš Matonoha, David Kraus, Věra Křesadlová-Formanová

Hudba: Michal Hrůza

Kamera: Asen Šopov

Scénář: Kristina Dufková, Andrea Jarošová

Střih: Adam Dvořák

Nepoužitelní

Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří společně překonávají nástrahy osudu, přičemž o přehmaty a humorné situace opět není nouze. Manželka vlivného šéfa Národní unie zaměstnavatelů je nalezena mrtvá na pařížském předměstí Bobigny. Vyšetřování svede dohromady dva policisty z protichůdných světů. Nyní spolu musí spolupracovat.

Nepoužitelní (De l'autre côté du périph, Francie 2012, 96 min.)

Režie: David Charhon

Hrají: Omar Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazanim, Lionel Abelanski, Youssef Hajdi, Maxime Motte

Hudba: Ludovic Bource

Kamera: Alain Duplantier

Scénář: Eric Altmeyer, Nicolas Altmeyer, David Charhon, Alexis Dolivet, Remy Four, Laurent Lafitte, Julien War

Střih: Stéphane Pereira

Zdroj: Falcon, Bioscop, Aerofilms, YouTube (1, 2, 3)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře