Premiéry 28.2.2013

3. březen 2013 | 14.17 |

Jenicek_a_marenka_lovci_carodeCtyrlistek_ve_sluzbach_kraleSilver_Linings_PlaybookKrycí_jmeno_Krtek

Tento týden měly premiéru filmy: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, Čtyřlístek ve službách krále, Terapie láskou, Krycí jméno Krtek a Labrador.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Po strašlivé události, kdy Jeníčeka a Mařenku málem upekla čarodějnice, se ze sourozenců stali lovci čarodějnic. Cestují po celém světě a pronásledují zlé čarodějnice. Právě přicházejí do městečka, kde zmizelo již 5 dětí...

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel and Gretel: Witch Hunters, USA/Německo 2013, 83 min,)

Režie: Tommy Wirkola

Hrají: Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen, Peter Stormare, Derek Mears

Hudba: Atli Örvarsson

Kamera: Michael Bonvillain

Scénář: Dante Harper, Tommy Wirkola

Čtyřlístek ve službách krále

Malý výlet na Pražský hrad k Fifinčiným narozeninám nabídne Čtyřlístku úžasné setkání – ve Zlaté uličce je nejdříve přepadne živý Lev, který je pak zavede tajnými podzemními chodbami až k hrobce českých králů, kde na ně už čeká samotný král a císař Rudolf II.

Čtyřlístek ve službách krále (Čtyřlístek ve službách krále, ČR 2013, 90 min.)

Režie: Michal Žabka

Hrají: Ivan Trojan (Myšpulín), Tereza Bebarová (Fifinka), Ondřej Brzobohatý (Pinďa), Bohdan Tůma (Bobík), Václav Postránecký (Rudolf II.)

Hudba: Ondřej Soukup

Scénář: Josef a Hana Lamkovi

Střih: Luděk Hudec

Terapie láskou

Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život.

Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů.
Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat chce přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee).
Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím.

Terapie láskou(Silver Linings Playbook, USA 2012, 122 min.)

Režie: David O. Russell

Hrají: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Anupam Kher, John Ortiz, Shea Whigham, Julia Stiles, Brea Bee

Hudba: Danny Elfman

Kamera: Masanobu Takayanagi

Scénář: David O. Russell, Matthew Quick

Krycí jméno Krtek

Pawel žije se svým otcem Zygmundem a společně dováží second-handové zboží ze severu Francie na jih Polska. Na jedné z cest je Pawel šokován odhalením fotografie svého otce na přebalu polských bulvárních novin. Vedle jeho jména je titulek "zrádce". Zygmund, hrdina v boji proti totalitě a uznávaný člen pracovního hnutí "Solidarnosc" z 80. let, je nyní náhle obviněn, že byl tajným informátorem komunistického režimu s krycím jménem KRTEK.

Krycí jméno Krtek (Kret, Francie/ Polsko 2011, 108 min.)

Režie: Rafael Lewandowski

Hrají: Borys Szyc, Marian Dziedziel, Magdalena Czerwinska, Wojciech Pszoniak, Slawomir Orzechowski

Hudba: Jérôme Rebotier

Kamera: Piotr Rosołowski

Scénář: Iwo Kardel, Rafael Lewandowski

Střih: Agnieszka Glinska

Labrador

Vypráví příběh mladého páru, Stelly a Oskara, který se vydá na osamocený ostrov, kde žije Stellin otec se psem labradorem. A právě tento nehostinný a chladný ostrov skýtá ideální prostor na dořešení nedořešených problémů a na vysvětlení doposud nevysvětleného.

Labrador (Dánsko 2011, 73 min.)

Režie: Frederikke Aspöck

Hrají: Carsten Bjørnlund, Stephanie Leon, Jakob Eklund

Hudba: Rasmus Bille Bähncke

Kamera: Magnus Nordenhof Jønck

Scénář: Daniel Dencik

Střih: Martin Schade

Zdroj: Bontonfilm, Cinemart, Filno, Film Europe (1, 2), YouTube (1, 2, 3, 4, 5), Csfd

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře