Premiéry 21.2.2013

21. únor 2013 | 20.53 |

LetZero_dark_thirty_1Hasisbaba

Dnes mají premiéru Let, 30 minut po půlnoci, Láska všemi deseti, Hašišbába, Z prezidentské kuchyně, Královský víkend.

Let

Kapitán Whip Whitaker (Washington) je velezkušený pilot. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem.

Let (Flight, 138 min.)

Režie: Robert Zemeckis

Hrají: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman, Bruce Greenwood

Hudba: Alan Silvestri

Kamera: Don Burgess

Scénář: John Gatins

30 minut po půlnoci

Brzy nad ránem 2. května 2011 speciální jednotka americké armády dopadla a zastřelila nejhledanějšího teroristu světa, Usámu Bin Ládina. Desetiletý hon na démona zaznamenala v mistrovsky natočeném thrilleru oscarová režisérka Kathryn Bigelow.

30 minut po půlnoci (Zero Dark Thirty, 138 min.)

Režie: Kathryn Bigelow

Hrají: Jessica Chastain, Jason Clarke, Joel Edgerton, Mark Strong, Jennifer Ehle

Hudba: Alexandre Desplat

Kamera: Greig Fraser

Scénář: Mark Boal

Láska všemi deseti

Jaro 1958, Francie.

21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet.

Láska všemi deseti (Populaire, Francie 2012, 111 min.)

Režie: Régis Roinsard

Hrají: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Shaun Benson, Mélanie Bernier, Nicolas Bedos, Miou-Miou

Hudba: Emmanuel D'Orlando, Rob

Kamera: Guillaume Schiffman

Scénář: Régis Roinsard, Daniel Presley, Romain Compingt

Střih: Laure Gardette, Sophie Reine

Hašišbába

Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš.

Hašišbába (Paulette, Francie 2012, 87 min.)

Režie: Jérome Enrico

Hrají: Bernadette Lafont, Carmen Maura

Scénář: Jérome Enrico, Laurie Aubanel, Bianca Olsen, Cyril Rambour

Z prezidentské kuchyně

Francouzský režisér Christian Vincent vypráví příběh neobyčejné ženy Hortense, která naslouchá svému srdci a co si umíní, to i dosáhne. Všechny její dobrodružství jsou svázané s vařením a jedno z nich je přímo neuvěřitelné – dva roky vařila přímo pro francouzského prezidenta Françoise Mitteranda v Elysejském paláci a pronikla do zákulisního politického světa nejmocnějšího muže v zemi.

Z prezidenstké kuchyně (Les saveurs du Palais, Francie 2012, 95 min.)

Režie: Christian Vincent

Hrají: Catherine Frot, Jean d'Ormesson, Hippolyte Girardot

Hudba: Gabriel Yared

Kamera: Laurent Dailland

Scénář: Etienne Comar,Christian Vincent

Střih: Monica Coleman

Královský víkend

Píše se rok 1939. K americkému prezidentovi Franklinu D. Rooseveltovi (Bill Murray) přijíždí na státní návštěvu do jeho soukromé residence král a královna Anglie. Setkání je o to významnější, že se jedná o historicky první návštěvu anglického královského páru v USA. Poprvé se tak střetávají upjaté společenské konvence Angličanů s uvolněnou americkou morálkou na té nejvyšší společenské úrovni.

Královský víkend (Hyde Park on Hudson, Velká Británie 2012, 94 min.)

Režie: Roger Michell

Hrají: Bill Murray, Laura Linney, Olivia Williams, Olivia Colman

Zdroj: Bontonfilm (1, 2), Aerofilms, HCE, Film Europe, Bioscop, YouTube (1, 2, 3, 4, 5, 6), Imdb

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře