Terapie láskou - český trailer

17. únor 2013 | 17.01 |

Silver_Linings_PlaybookBradley Cooper a Jennifer Lawrence prožívají Terapii láskou.

Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů.
Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat chce přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee).
Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím.


"Když jsem přemýšlel o obsazení, napadl mne Bradley Cooper. Má v sobě totiž stejnou vnímavost, přímost, nespoutanost i zranitelnost jako Pat Solatano. Navíc byl nadšený tím, že by měl hrát takovouto pro něj netypickou roli. Bylo to vše prostě ideálně načasováno. S Jennifer Lawrence jsem se předtím osobně nepotkal, ale naprosto mě odrovnala při rozhovoru přes skype. Chemie mezi Jennifer a Bradleym funguje tak skvěle, že si od prvního momentu přejete, aby právě tihle dva skončili spolu," říká režisér David O. Russel. A zdá se, že se Russel ve výběru hlavních představitelů opravdu trefil do černého, vždyť jsou oba nominováni na Zlaté Glóby i Oscary za své herecké výkony ve filmu.

Terapie láskou (Silver Linings Playbook, 2012, 122 min.)

Režie: David O. Russell

Hrají: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Anupam Kher, John Ortiz, Shea Whigham, Julia Stiles, Brea Bee

Hudba: Danny Elfman

Kamera: Masanobu Takayanagi

Scénář: David O. Russell, Matthew Quick

Premiéra: 28.2.2013

Zdroj: YouTube, Bontonfilm

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře