Premiéry 14.2.2013

14. únor 2013 | 17.38 |

Nádherne_bytostiHleda_se_Nemo_3babovresky

Dnes v kinech uvidíme filmy Nádherné bytosti, Láska, Hledá se Nemo 3D nebo Babovřesky.

Nádherné bytosti

Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející.
Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?
Nádherné bytosti jsou první částí ságy "Kronika prokletých Zaklínačů" autorek Kami Garciové a Margaret Stohlové, která se v kategorii knih pro teenagery stala celosvětovým bestsellerem.

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures, 2013, 123 min.)

Režie: Richard LaGravenese

Hrají: Emma Thompson, Jeremy Irons, Emmy Rossum, Alice Englert, Alden Ehrenreich, Thomas Mann, Viola Davis, Kyle Gallner

Hudba: Thenewno2

Kamera: Philippe Rousselot

Scénář: Richard LaGravenese, Kami Garcia, Margaret Stohl

Láska

Manželé Georges (Jean-Louis Trintignant) a Anne (Emmanuelle Riva) jsou učitelé hudby. Jejich láska a pevné pouto, které se prohlubovaly roky společného života a vášní pro klasickou hudbu, je náhle vystaveno těžké zkoušce.

Stáří si vybírá svou daň – Anne prodělá mozkovou mrtvici a její okolí se musí smířit s její proměnou. Nic není jako dřív ani pro jejich dceru Evu (Isabelle Huppert). Michael Haneke se ve svém nejnovějším filmu zaměřil na subtilní téma lásky bojující s nevyhnutelným.

Láska (Amour, Francie/Německo/Rakousko 2012, 125 min.)

Režie: Michael Haneke

Hrají: Louis Trintignant, Emannuelle Riva, Isabelle Huppert

Kamera: Darius Khondji

Scénář: Michael Haneke

Střih: Nadine Muse, Monika Willi

Hledá se Nemo 3D

V pestrobarevných a teplých vodách Velké útesové bariéry žije ve svém bezpečném a odlehlém příbytku ze sasanek Marlin a jeho jediný syn Nemo. Marlin se s obavami ze všech nepředvídatelných nebezpečí, které hlubiny oceánu skýtají, snaží svého syna před nástrahami okolí ochránit. Nemo je však, stejně jako všechny malé rybky, velmi zvídavý a chce tajemný útes prozkoumat. Když je pak nečekaně unesen daleko od domova a skončí v akváriu kdesi, kterým si vyzdobil ordinaci laciný zubař ze Sidney, ocitne se Marlin nečekaně v roli hrdiny na cestě k záchraně svého syna a společnost mu dělá další ryba jménem Dory.

Hledá se Nemo 3D (Finding Nemo 3D, USA 2003, 108 min.)

Režie: Andrew Stanton

Dabing: Ivan Trojan (Marlin), Barbora Munzarová (Dory), Marek Páleníček (Nemo), Karel Heřmánek (Gill), Gabriela Osvaldová (Hvězda), Otakar Brousek ml. (Zurčík), Taťjana Medvecká (Deb a Flo), Oldřich Vízner (Nigel), Jiří Macháček (Bourák), Ljuba Krbová (Coral)

Hudba: Thomas Newman

Kamera: Sharon Calahan, Jeremy Lasky

Produkce: Graham Walters

Scénář: Andrew Stanton

Babovřesky

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: "Je to prostě film tak 'trošku' ze života."
Po smrti stoleté Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí zde vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem, se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší.
Podtitul "z dopisu venkovské drbny" naznačuje, že na scénu vstoupí i místní zbožné ženy v čele s "univerzální" klepnou Horáčkovou, která o všem ví, od všeho má klíče a všude byla dvakrát. A uzurpuje si právo do všeho zasahovat. A právě do této vesničky přichází nový farář. Zbožné ženy čekají váženého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně vyhlížející asi třicetiletý mladík s dvojsmyslným jménem. Netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává v Babovřeskách množství humorných situací.

Babovřesky (ČR 2013, 133 min.)

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Plekancová Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský, Miro Noga, Jitka Sedláčková

Hudba: Karel Vágner

Kamera: Ervín Sanders

Námět a spolupráce na scénáři: Ľuboš Draganovský

Výkonná produkce: Michaela Flenerová

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ

Střih: Dalibor Lipský

Zvuk: Tomáš Bělohradský

Zdroj: Bontonfilm, Artcam, Falcon (1,2), YouTube (1,2,3,4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře