Premiéry 31.1.2013

31. leden 2013 | 20.00 |

gangster_squad_lovci_mafieparalelni_svetyNic_nas_nerozdeliDiaz

Dnes mají premiéru Gangster Squad - Lovci mafie, Paralelní světy, Nic nás nerozdělí, Pieta a Diaz: Neuklízej tu krev.

Gangster Squad - Lovci mafie

Píše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nelítostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn). Řídí většinu nelegálních aktivit ve městě, včetně obchodu s drogami a zbraněmi, prostituce či nelegálního sázení. O jeho ochranu se starají nejen jeho kumpáni, ale také podplacená policie a zkorumpovaná politická elita. Mickey má v podstatě pod kontrolou veškeré místní orgány, které by jej mohly ohrozit. Je schopen zastrašit i otrlé policisty, kteří by se chtěli jeho nekalým praktikám vzepřít. Výjimku by snad mohla představovat tajná jednotka losangeleské policie, kterou společně vedou John O'Mara (Josh Brolin) a Jerry Wooters (Ryan Gosling), které dá dohromady snaha zničit Cohenův svět.

Gangster Squad - Lovci mafie (Gangster Squad, USA 2013, 113 min.)

Režie: Ruben Fleischer

Hrají: Josh Brolin, Ryan Gosling, Sean Penn, Nick Nolte, Emma Stone

Hudba: Steve Jablonsky

Kamera: Dion Beebe

Scénář: Will Beall

Paralelní světy

Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eden však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Eden v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda.

Paralelní světy (Upside Down, Kanada/Francie 2012, 107 min.)

Režie: Juan Diego Solanas

Hrají: Kirsten Dunst, Jim Sturgess

Hudba: Benoit Charest

Kamera: Pierre Gill

Scénář: Santiago Amigorena, Juan Diego Solanas

Střih: Dominique Fortin, Paul Jutras

Nic nás nerozdělí

Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu.

Manželé Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich tři synové se rozhodli strávit poklidné Vánoce v Thajsku a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji. Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Obrovská masa vody se valí na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.

Nic nás nerozdělí (The Impossible,Španělsko/USA 2012, 114 min.)

Režie: Juan Antonio Bayona

Hrají: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland, Marta Etura, Oaklee Pendergast, Samuel Joslin

Hudba: Fernando Velázquez

Kamera: Óscar Faura

Scénář: Sergio G. Sánchez

Pieta

Nájemný vymahač dluhů ve službách lichvářských věřitelů používá při své práci brutální metody. Tento muž bez rodiny nemá co ztratit, a tak vede svůj krutý život bez ohledu na všechnu bolest, kterou působí nesčetnému množství lidí. Jednoho dne se v jeho životě objeví žena, která tvrdí, že je jeho matkou. Muž ji nejprve chladně odmítá, ale postupně ji přijímá do svého života. Rozhodne se zanechat své kruté práce a žít spořádaně. Matka je však náhle unesena. Muž usoudí, že za jejím únosem bude někdo z těch, kterým v minulosti ublížil, a tak se rozhodne vyhledat všechny, které dříve šikanoval. Nakonec toho pravého najde, ale odhaluje tak nejstrašnější temná tajemství, která by raději měla zůstat skryta.

Pieta (Pieta, JIžní Korea 2012, 104 min.)

Režie: Kim Ki-Duk

Hrají: Jo Min-soo, Kang Eunjin, Kim Jae-rok, Lee Jeong-jin

Hudba: Park In-young

Kamera: Jo Young-Jik

Scénář: Kim Ki-Duk

Střih: Kim Ki-Duk

Diaz: Neuklízej tu krev

Summit G8 se blíží ke konci. Ve škole Armando Diaze v Janově v Itálii, která byla ustanovena jako společenské fórum pro novináře, se dobře baví spousta mladých lidí – navzdory násilným střetům s policií, které se objevovaly předešlého dne. Tak jako v předchozích letech v jiných zemích narazily i zde protesty proti globalizaci na policejní těžkooděnce. Nic však dosud nevarovalo tyto "dočasné obyvatele" školy Diaz před tím, co přijde. Krátce po půlnoci vtrhla do školy policie a brutálně napadla ty, kteří zde přenocovávali. Po dvou hodinách útoků skončila téměř většina z nich v nemocnici a později byla vzata do vazby. Aby policie omluvila své činy, umístila do školy několik výbušnin. Na konci summitu G8 jeden ze zatčených zemřel. Vyprávěno z různých úhlů pohledu, kamera popisuje události onoho dne, posouvá se blíže k oběma skupinám – pachatelů a "cílů" – dokud není celá krvavá pravda vyjevena.

Diaz: Neuklízej tu krev (Diaz, Francie, Itálie, Rumunsko 2011, 127 min.)

Režie: Daniele Vicari

Hrají: Claudio Santamaria, Jennifer Ulrich, Elio Germano, Davide Iacopini, Ralph Amoussou

Hudba: Teho Teardo

Kamera: Gherardo Gossi

Scénář: Daniele Vicari, Laura Paolucci

Střih: Benni Atria

Zdroj: Warnerbros, HCE, Bontonfilm, Aerofilms, Filmeurope, Youtube, Imdb

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře