Nádherné bytosti

23. leden 2013 | 13.58 |

Nádherne_bytostiSotva utichly dozvuky upíří ságy, míří do kin další výjimečná romance, která má také našlápnuto stát se fenoménem.
Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející.
Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?
Nádherné bytosti jsou první částí ságy "Kronika prokletých Zaklínačů" autorek Kami Garciové a Margaret Stohlové, která se v kategorii knih pro teenagery stala celosvětovým bestsellerem.

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures, 2013, 123 min.)

Režie: Richard LaGravenese

Hrají: Emma Thompson, Jeremy Irons, Emmy Rossum, Alice Englert, Alden Ehrenreich, Thomas Mann, Viola Davis, Kyle Gallner

Hudba: Thenewno2

Kamera: Philippe Rousselot

Scénář: Richard LaGravenese, Kami Garcia, Margaret Stohl

Premiéra: 14.2.2013

Zdroj: Bontonfilm, Imdb, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře