Premiéry 17.1.2013

17. leden 2013 | 20.44 |

Nespoutaný Django_2O_mysce_a_medvedovi

Dnes má premiéru Nespoutaný Django a O myšce a medvědovi.

Nespoutaný Django

Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

Nespoutaný Django (Django Unchained, USA 2013, 165 min.)

Režie: Quentin Tarantino

Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Don Johnson

Kamera: Robert Richardson

Produkce: Stacey Sher , Reginald Hudlin, Pilar Savone

Scénář: Quentin Tarantino

Střih: Fred Raskin

O myšce a medvědovi

V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí.

Animovaný rodinný film O myšce a medvědovi byl v letošním roce s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, kde v sekci Directors´ Fortnight získal cenu SACD (pro nejlepší francouzsky mluvený film).

O myšce a medvědovi (Ernest and Celestine, Francie 2012, 80 min.)

Režie: Stéphane Aubier , Vincent Patar, Benjamin Renner

Dabing: Ladislav Županič, Anna Nemčoková, Radana Herrmannová, Jiří Plachý, Daniela Bartáková, Zdeněk Mahdal, Bohdan Tůma

Hudba: Vincent Courtois

Scénář: Daniel Pennac

Střih: Fabienne Alvarez-Giro

Zdroj: Falcon, Bioscop, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře