Premiéry 10.1.2013

10. leden 2013 | 21.48 |

Snizek_bily_kozisekCarmen_MistrVrazedna_hra

Dnes mají premiéru filmy Snížek, bílý kožíšek, Mistr, Vražedná hra, Hon, Carmen 3D, Babycall.

Snížek, bílý kožíšek

Malý gorilí sameček Snížek ví, jaké to je být jiný. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké džungli. Nyní žije daleko od svého domova,    v ZOO v Barceloně, kde je pro návštěvníky tou největší senzací. Jenže ostatní gorily ho kvůli jeho jiné barvě odhánějí.

Snížek má plán! Chce utéct a tajně navštívit mocnou čarodějku z cirkusu, která by mu mohla splnit jeho největší přání: být jako ostatní, stát se obyčejnou gorilou...

S pomocí svých kamarádů – červené pandy Ailura, který si ovšem myslí, že je černý panter a chytré holčičky Pauly - se vydává do džungle velkoměsta.

Snížek, bílý kožíšek (Floquet de Neu, Španělsko 2011, 90 min,)

Režie: Andrés G. Schaer

Dabing: Matouš Ruml (Snížek), Filip Švarc (Ailur), Klára Nováková (Paula), Martin Stropnický (Luc), Barbora Munzarová (čarodějnice), Ivana Korolová (Kebule), Bohdan Tůma (Ron)

Kamera: Sergi Bartrolí

Scénář: Amélia Mora, Albert Val

Mistr

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný "Mistr", je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho "léčby" podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou.

Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.

Předlohou pro postavu Mistra byl skutečný zakladatel scientologické církve L. Ron Hubbard, což vzbudilo u části americké veřejnosti vlnu nevole. Působivý snímek o víře, závislosti, hledání vnitřní svobody a manipulaci je dalším originálním epickým dílem režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Až na krev, Opilí láskou), zkoumajícího zásadní fenomény amerických dějin.

Mistr (The Master, USA 2012, 144 min.)

Režie: Paul Thomas Anderson

Hrají: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Ambyr Childers, Rami Malek, Jesse Plemons, Laura Dern

Hudba: Jonny Greenwood

Kamera: Mihai Malaimare Jr.

Scénář: Paul Thomas Anderson

Střih: Leslie Jones, Peter McNulty

Hon

Čtyřicetiletý Lucas žije spokojeným životem. Má přátele, přítelkyni, dobrou práci. Jedna malá lež se začne šířit komunitou jeho přátel a stane se nezastavitelnou, vymkne se kontrole a vesnice propadne podivné hysterii.

Hon ( Jagten, Dánsko 2012, 111 min.)

Režie: Thomas Vinterberg

Hrají: Mads Nikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrom

Kamera: Charlotte Bruus Christensen

Scénář: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm

Střih: Janus Billeskova Jansen, Anne Osterud

Vražedná hra

Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností.

Thriller Vražedná hra je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso (Matthew Fox). Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát.

Vražedná hra (Alex Cross, USA 2012, 101 min.)

Režie: Rob Cohen

Hrají: Tyler Perry, Edward Burns, Matthew Fox, Jean Reno, Carmen Ejogo

Hudba: John Debney

Kamera: Ricardo Della Rosa

Produkce: Bill Block, Paul Hanson, James Patterson, Steve Bowen, Leopoldo Goutal a Randal Emmett

Scénář: Marc Moss, Rob Cohen a Kerry Willismson

Babycall

Matka uteče se svým osmiletým synem Andersem od násilnického otce a manžela. Ze strachu, že je najde, Anna svému synovi dá do pokoje vysílačku, aby si i v noci byla jistá, že je v pořádku. Z malého přístroje se však začnou ozývat zvláštní neidentifikovatelné zvuky.

Babycall (Německo, Norsko, Švédsko 2011, 96 min.)

Režie: Pål Sletaune

Hrají: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Vetle Qvenild Werring, Stig R. Amdam, Maria Bock

Hudba: Fernando Velázquez

Kamera: John Andreas Andersen

Scénář: Pål Sletaune

Střih: Jon Endre Mørk

Carmen

Muzikálová Carmen je hvězdou cirkusu, který přijíždí do přímořského španělského města  zrovna v době zásnub starostovy dcery Kataríny s policistou Josém Riverou. Oba jsou charakterově čistí až naivní, což se rozhodně nedá říci o mafiánském starostovi Mendozovi a jeho hlavním pomocníkovi, policejním kapitánu Zunigovi. José je přeci jen nedočkavý a rád by lásku snoubenců posunul z platonické úrovně dál, ale zbožná Katarína je pevně a neoblomně rozhodnutá počkat až na svatební noc a nezvyklá ji ani Josého naléhání ani pragmatické rady tety Inéz. José se snaží s Katarininým odmítáním smířit, ale první setkání s Carmen mu převrátí život na ruby. Marně jí a vlastně především sám sobě vysvětluje, že je zasnouben a navíc vázán pracovními povinnostmi. Síla, která je táhne k sobě, svou mohutností překvapí nejen Josého, ale i samotnou Carmen. To však nenechá chladným majitele cirkusu Garcíu, který se ke Carmen chová zcela majetnicky a je připraven použít jakékoli prostředky, aby si Carmen, o kterou jeví zájem i Zuniga se starostou, uchoval pouze pro sebe. García beze svědků zastřelí kapitána Zunigu Josého pistolí a obvinění tudíž padne na Josého. Ten se před starostovým hněvem ukryje v lesích, kam za ním přichází Carmen, aby jej varovala, že Garcíova pomsta teď může zasáhnout nejen Josého, ale i všechny, na kom Josému záleží. Nebezpečí od psychopatického Garcíi hrozí tedy i Kataríně, což se může zdát přitažené za vlasy, ale pro tento okamžik musíme věřit Carmen, že zná Garcíu natolik dobře, aby věděla, že je skutečně schopný všeho. José odmítne utéci, naopak požádá Carmen, aby mu pomohla ochránit Katarínu.

Carmen (Carmen, ČR 2013, 126 min.)

Režie: F.A.Brabec

Hrají: Lucie Bílá, Jiří Korn, Dasha, Peter Strenáčik, Václav Noid Bárta, Pavla Břínková, Lukáš Kumpricht, Athina Langoska

Hudba: Frank Wildhorn

Kamera: F.A.Brabec

Střih: Viliam Vala

Zdroj: Falcon (1,2), Bontonfilm, Aerofilms, Cinemart, Filmeurope, YouTube, Imdb

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře