Premiéry 27.12.2012

29. prosinec 2012 | 13.19 |

jack_reacher-2Sammyho_dobrozdruzstvi2

Tento týden byly uvedeny snímky Jack Reacher: Poslední výstřel a Sammyho dobrodružství 2.

Jack Reacher: Poslední výstřel

Jack Reacher (Tom Cruise) je jako duch. Bývalého vojenského vyšetřovatele najdete jen tehdy, kdy chce on sám být nalezen. Objevuje se u případů, které potvrzují, že spravedlnost je slepá, a pro jejich vyřešení neváhá ignorovat zákony své země. Drsný hrdina z bestsellerů spisovatele Lee Childa konečně vstoupil na plátna kin, s odhodláním stvořit stejně silnou a kvalitní akční ságu, jakou se před lety stal jiný původem literární hrdina, Jason Bourne.

Život pěti lidí, které osud přivedl ve stejný čas na stejné místo, ukončí šest kulek vypálených odstřelovačem. Takový masakr si od policie vyžádá nadstandardní nasazení, které brzy korunuje dopadení pachatele. Bývalý elitní voják nemá pod tíhou důkazů sebemenší šanci, přesto tváří v tvář vyšetřovatelům zarytě mlčí. Ti z něj dostanou jedinou větu: "Sežeňte Jacka Reachera." S jeho příchodem se z naprosto jasného případu stává výbušná kauza opředená mnoha záhadami, jejíž rozuzlení může stát život řadu lidí, Jacka Reachera nevyjímaje.

Jack Reacher: Poslední výstřel (Jack Reacher, USA 2012, 130 min.)

Režie: Christopher McQuarrie

Hrají: Tom Cruise, Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins, Werner Herzog

Hudba: Joe Kraemer

Kamera: Caleb Deschanel

Scénář: Christopher McQuarrie,Lee Child

Sammyho dobrodružství 2

Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

Sammyho dobrodružství 2 (Sammy's Adventures 2, Belgie 2012, 93 min.)

Režie: Ben Stassen

Mluví: Isabelle Fuhrman, Melanie Griffith, Billy Unger

Scénář: Domonic Paris

Zdroj: Bontonfilm, HCE, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře