Premiéry 6.12.2012

7. prosinec 2012 | 19.07 |

Anna_KareninaOui,sefe

Tento týden má premiéru Anna Karenina a Oui, šéfe.

Anna Karenina

Nesmrtelný příběh ženy, kterou zahubila láska. Osud Anny Kareniny je díky románové předloze Lva Nikolajeviče Tolstého všeobecně známý, ale režisér Joe Wright z něj přesto dokázal vytvořit naprosto unikátní zážitek. Podařilo se mu to už v adaptacích dalších literárních klasik, Pýše a předsudku a Pokání, a v tandemu se scenáristou s českými kořeny Tomem Stoppardem (Zamilovaný Shakespeare) to vyšlo i tentokrát. Stvořili film, jehož obrazy jsou tak silné a působivé, jako emoce, jež zachycují.

Anna Karenina (Keira Knightley) žije v lehce unaveném manželství s vysokým vládním úředníkem (Jude Law), s nímž má malého syna, a její pověst mezi petrohradskou smetánkou nemůže být lepší. Během cesty do Moskvy, kam jede navštívit bratra (Matthew Macfadyen), potká hraběnku Vronskou a na moskevském nástupišti se seznámí i s jejím synem (Aaron Taylor-Johnson), mladým ambiciózním důstojníkem. Letmé setkání stačí k tomu, aby mezi nimi přeskočila jiskra, která se záhy promění v požár, který ani jeden z nich nedokáže a ani nechce uhasit. Chtějí se "jen" svobodně milovat, ale carské Rusko konce 19. století je vůči podobným excesům velmi netolerantní a umí to dát patřičně najevo.

Anna Karenina (Anna Karenina, Velká Británie/Francie 2012, 130 min.)

Režie: Joe Wright

Hrají: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen

Hudba: Dario Marianelli

Kamera: Seamus McGarvey

Scénář: Tom Stoppard

Oui, šéfe

Třicátník Jacky Bonnot je talentovaný kuchař a ctitel velkého kuchařského umění. Sní o úspěchu a o tom, že si jednoho dne otevře vlastní restauraci. Finanční situace jej nutí přijímat podřadné práce, které si však není schopen udržet. Život se mu změní ve chvíli, kdy mu cestu zkříží slavný šéfkuchař Alexandre Lagarde. Zavedenou pozici Alexandra Lagarde totiž ohrožuje finanční skupina vlastnící síť jeho restaurací...

Oui, šéfe (Comme un chef, Francie/Španělsko 2012, 84 min.)

Režie: Daniel Cohen

Hrají: Jean Reno, Michaël Youn, Raphaëlle Agougué

Hudba: Nicola Piovani

Kamera: Robert Fraisse

Scénář : Daniel Cohen

Střih: Géraldine Rétif

Zdroj: Bontonfilm, Hce, Youtube, Imdb

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře