Premiéry 29.11.2012

28. listopad 2012 | 20.17 |

Sedm_psychopatu2Legendární partaCo_kdybychom_zili_spolecneHoly_motors

Tento týden jdou do kin filmy Sedm psychopatů, Legendární parta, Holy Motors, Co kdybychom žili společně? a Láska v hrobě.

Sedm psychopatů

Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou nezaměstnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit...

Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného.

Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil?

Sedm psychopatů (Seven Psychopaths, Velká Británie 2012, 109 min.)

Hrají: Colin Farrell, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Christopher Walken

Režie: Martin McDonagh

Hudba: Carter Burwell

Kamera: Ben Davis

Scénář: Martin McDonagh

Střih: Lisa Gunning

Legendární parta

Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství.

Jejich neformálním šéfem je Santa. K ruce má nejen skřítky, ale i bandu sněžných mužů. Jeho křehkým protipólem je pak Víla Zuběnka se svou armádou minivíl.

Partu pak doplňují Velikonoční zajíc a mlčenlivý pohodář Sandman. Ti všichni zpříjemňují životy dětí, ať už jim nosí dárky na Vánoce, schovávají velikonoční kraslice nebo je každý večer uspávají a jako bonus dodávají hezké sny. Všudypřítomnou idylu ale kazí "Bubák". Taková ta potvora, co se schovává pod postelí nebo ve skříni a spícím dětem přináší jen noční můry. A tenhle Bubák se rozhodne škrtnout Velikonoce i Vánoce. Legendární parťáci si záhy uvědomí, že na tohohle nepřítele sami nestačí a povolají do svých řad Jacka Frosta. Bohužel se Jackovi do záchrany světa nechce. Štve ho, že na rozdíl od jeho kolegů v něj děti nevěří. Otázkou je, co se stane, až pod vlivem nočních můr přestanou děti věřit i v jejich existenci?

Legendární parta vznikla ve studiu, které stvořilo Shreka a Madagaskar.

Legendární parta (Rise of Guardians, USA 2012, 97 min.)

Režie: Peter Ramsey

v českém znění: Matouš Ruml, Zdeněk Maryška, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jitka Ježková

Hudba: Alexandre Desplat

Scénář: David Lindsay-Abaire

Holy Motors

Leos Carax, nevyzpytatelný enfant terrible francouzského filmu, se po třináctileté pauze vrátil triumfálním způsobem. Ve filmu, který měl podle mnohých letos v Cannes získat Zlatou palmu, ztvárnil režisérův věrný druh Denis Lavant tajuplného pana Oscara, beroucího na sebe v průběhu jednoho dne nejrůznější identity ve zneklidňující show snímané neviditelnými kamerami. "Kvůli čemu to ještě děláte?" ptá se Oscara jeho šéf, ztvárněný Michelem Piccolim. "Pro krásu samotného gesta," odpovídá Lavantův chameleonský hrdina a charakterizuje tak režisérovo krédo "rozprostřené" do pěti filmů v průběhu téměř třiceti let. Pro Caraxe typické, bolestně romantické vidění světa se snoubí s hravou provokativností a nezměrnou láskou k bizarním milníkům v dějinách filmu (mezi mnoha jinými Oči bez tváře Georgese Franjua). Jeho uhrančivý spektákl je prostoupen obdivem k Paříži, která bezmocně přihlíží pomalému zániku legendárního obchodního domu Samaritaine v sousedství Pont Neuf, ale třeba i k mizejícímu světu limuzín či zpěvu Kylie Minogue.

Holy Motors (Holy motors, Francie/Německo 2012, 115 min.)

Režie: Leos Carax

Hrají: Denis Lavant, Edith Scob, Eva Mendes, Kylie Minogue, Michel Piccoli

Kamera: Yves Cape, Caroline Champetier

Scénář: Leos Carax

Střih: Nelly Quettier

Co kdybychom žili společně?

Annie, Jean, Claude, Albert a Jeanne jsou nerozlučnými přáteli více než 40 let. Když jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a na obzoru je přízrak domova důchodců, vzepřou se a rozhodnou se žít společně. Nápad je to bláznivy, ale i přesto jejich soužití vyvolává vzpomínky a nádherné dobrodružství.

Co kdybychom žili společně? (Et si on vivait tous ensemble?, Francie/ Německo 2011, 96 min)

Režie: Stéphane Robelin

Hrají: Géraldine Chaplin, Jane Fonda, Claude Rich, Pierre Richard, Guy Bedos, Daniel Brühl

Kamera: Dominique Colin

Střih: Patrick Wilfert

Zvuk: Florent Blanchard

Láska v hrobě

Dokumentární film Davida Vondráčka o (ne)svobodné volbě, milování a umírání.

Láska v hrobě (ČR 2012, 79 min.)

Režie, námět, scénář: David Vondráček

Hudba: Stefan Valdobrev

Kamera: Jan Kadeřábek

Střih: Krasimíra Velitchková

Zdroj: Bontonfilm, Bioscop, Aerofilms, Cinemart,Acfk a Imdb

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře