Premiéry 22.11.2012

22. listopad 2012 | 17.14 |

Atlas_mrakuNavrat_do_silent_hillna_divoke_vlnepraho_ma_lasko

Dnes mají premiéru snímky Atlas mraků, Návrat do Silent Hill, Na divoké vlně, Praho, má lásko a Odpad město smrt.

Atlas mraků

Pozoruhodná filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrove odlišných príbehu, které se odehrávají v ruzných casech a na ruzných místech od zacátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a predevším našich cinu napríc casem a prostorem, kde všechno má svoji prícinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promení ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v prítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Atlas mraků (Cloud Atlas, USA/ Německo 2012, 164 min.)

Režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer

Hrají: Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Hugh Grant, Ben Whishaw, Jim Broadbent, Susan Sarandon, Jim Sturgess, James D´Arcy, Donna Bae

Návrat do Silent Hill

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill.

Návrat do Silent Hill 3D (Silent Hill: Revelation 3D, USA 2012, 95 min.)

Režie: Michael J. Bassett

Hrají: Radha Mitchel, Adelaide Clemens, Sean Bean

Hudba: Jeff Danna, Akira Yamaoka

Kamera: Maxime Alesandre

Producent: Don Carmody, Samuel Hadida

Scénář: Michael J. Bassett

Střih: Michele Conroy

Na divoké vlně

Když je Jayovi 15 let, zjistí, že místo, kde se Mavericks objevuje, opravdu existuje a nachází se dokonce jen několik mil od jeho domova v Santa Cruz. Podaří se mu přesvědčit místní legendu Rickyho "Frosty" Hessona (Gerard Butler), bývalého záchranáře a reprezentanta v plavání, aby ho začal trénovat. Zkušený profesionál po prvních hodinách pochopí, že v mladém klukovi se skrývá nejen dokonalý cit pro moře, ale i neskutečně pevná vůle, která mu pomáhá zdolávat i ty nejtěžší překážky. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytvoří jedinečné přátelství a tak je spojuje nejen touha po zdolání nezkrotné vlny. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu a pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů.

Na divoké vlně (Of Men and MavericksUSA 2012, 117 min.)

Režie: Michael Apted, Curtis Hanson

Hrají: Gerard Butler, Elisabeth Shue, Jonny Weston, Abigail Spencer

Hudba: Chad Fischer

Kamera: Oliver Euclid, Bill Pope

Scénář: Kario Salem, Jim Meenaghan, Brandon

Praho, má lásko

Povídkový celovečerní film Praho, má lásko natočili studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze (FAMU). Pod vedením pedagogů a filmových profesionálů vytvořili intenzivní filmovou dílnu. Díky ní a vlivem genia loci pražských zákoutí vzniklo několik krátkých filmů, které tematicky spojuje vztah jejich tvůrců k bývalým industriálním místům. Nusle, Žižkov, Vysočany, Libeň, Smíchov, ale třeba i Bohnice jsou pražskými obvody, které dodnes ovlivňují a inspirují umělce. Na pozadí příběhů se historické památky mísí s moderními prvky velkoměsta.

Praho, má lásko (ČR, 70 min.)

Režie: Tomáš Pavlíček, Jakub Šmíd, Viktória

Hrají: Jan Budař, Michal Kern, Jaromíra Mílová, Květa Fialová, Marie Doležalová, Alla Alexandrov, Matěj Nechvátal, Petr Jeništa, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Jakub Šmíd, Lucia Kajánková, Martin Müller

Hudba: V(!)obezdud

Kamera: Vidu Gunaratna, Marek Brožek, Jan Skriečka

Scénář: Tomáš Pavlíček, Jakub Šmíd, Lucia Kajánková, Viktória Dzurenková, Marek Grajciar, Markéta Černá

Odpad město smrt

Filmový scénář (Der Müll, die Stadt und der Tod) Reinera Wernera Fassbindera, byl předlohou divadelní inscenace režiséra Dušana Pařízka. Z tohoto scénáře a divadelního zpracování vychází film Jana Hřebejka Odpad město smrt. Prostitutka Romi je ve svém povolání málo úspěšná: na své zákazníky je až příliš jemné povahy. Čím umanutěji ji však její pasák Franz posílá na ulici, tím více se Romi přibližuje úplnému zhroucení. Jednou ji osloví spekulant s realitami, který sám sebe nazývá "bohatým Židem": nepožaduje po ní sexuální služby. Stačí, aby mu vyprávěla, a za to ji doslova královsky odměňuje. Její tak náhlé štěstí s ní však nikdo nesdílí. Kolegyně i její stávající klienti se od ní odvracejí, a stejně tak i Franz, jehož miluje, říká: kšeftování s Židem smrdí. Celý příběh se odehrává v prostředí rozpadajícího se města, při jehož sanování se politici nepokrytě dělí o zisky se spekulanty a lobbisty, to vše pod ochranou policie.

Odpad město smrt (ČR, 70 min.)

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Gabriela Míčová, Jiří Černý, Martin Finger, Stanislav Majer, Martin Pechlát, Dana Poláková

Hudba: Ivan Acher

Kamera: Martin Štrba, Lukáš Milota

Střih: Vladimír Barák

Zdroj: eeap, HCE, Bontonfilm (1, 2), prahomalasko.cz, Aerofilms, IMDb (12), YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře