Premiéry 8.11.2012

7. listopad 2012 | 18.50 |

PatrolaZablesky_chladne_nedele

Tento týden má premiéru Patrola, Občan K., Obchod pro sebevrahy a Záblesky chladné neděle

Patrola

Při rutinní dopravní prohlídce zabaví dva mladí policisté pár zbraní a nějaké špinavé peníze. Netuší však, že patřily nechvalně známému gangu, který je díky tomu odsoudil na smrt.

Patrola (End of watch, USA 2012, 108 min.)

Režie: David Ayer

Hrají: Jake Gyllenhaal, Michael Peňa

Hudba: David Sardy

Kamera: Roman Vasyanov

Scénář: David Ayer

Střih: Dody Dorn

Obchod pro sebevrahy

Představte si, jak to vypadá ve městě, kde zavládl takový smutek, že místní obyvatelé ztratili vůli k životu. Ve městě, kde je nejlépe prosperující krámek, v němž si můžete koupit provaz nebo jed, abyste se mohli sprovodit ze světa. Jenže jeho majitelka právě povila dalšího potomka - synka, který je ztělesněním radosti ze života...

Obchodem pro sebevrahy se začíná šířit skutečná nákaza.

Obchod pro sebevrahy (Le magasin des suicides, Francie / Belgie / Kanada 2012, 79 min.)

Režie: Patrice Leconte

Hudba: Etienne Perruchon

Scénář: Patrice Leconte

Občan K.

Skupina dvanácti umělců se vydává na průzkum tenké hranice osobní svobody. Zaměňují své identifikační průkazy a půl roku žijí pod cizími jmény. Díky občankám s počítačově manipulovanými fotografiemi se v tichosti žení, učí se pilotovat letadlo nebo vyřizují zbrojní pas. Svými činy tak vzdorují systému, který se snaží mít jejich životy co nejvíce pod kontrolou. Stojí hladký chod společnosti za ztrátu soukromí? Odkrajují identifikační systémy kousky naší svobody? Mluvit o těchto věcech nestačí, je potřeba je zažít. Projekty skupiny Ztohoven zpravidla vzbuzují zájem médií a svým dopadem přesahují obvyklé rámce současného umění. Pozornosti se dočkala i policií uzavřená výstava v improvizované galerii či text manifestu Občana K., nyní se však ukazují jako pouhé střípky mozaiky. Až film odkrývá pravý rozsah a povahu akce, která není ničím míň než hlubinnou sondou do společnosti a mechanismů, které zajišťují její fungování.

Občan K. (ČR 2012, 72 min.)

Režie: Michal Romeo Dvořák

Záblesky chladné neděle

Celovečerní psychothriller začíná kdesi na severočeské silnici. Dora po vzrušené hádce vyskakuje z Richardova auta a stopne si náhodně projíždějící vůz, ve kterém sedí Adam. Ten si myslí, že Dora je prostitutka a nabídne jí kšeft: Má zahrát při rodinné oslavě roli přítelkyně jeho mladšího bratra Martina. Rodina i sousedé se tím mají uvést v domnění, že Martin už se vzpamatoval z deprese a s novým vztahem začíná nový život. Dora nabídku přijme  hlavně proto, aby unikla Richardovi. Ten ji už delší dobu svým vlastnickým postojem terorizuje. Ani teď se nevzdává. Přestože mu auto s Adamem a Dorou ujede, Richard se rozhodne  Doru najít.

Záblesky chladné neděle (ČR 2012, 92 min.)

Režie: Ivan Pokorný

Hrají: Adéla Petřeková, Kryštof Rímský, Robert Jašków, Jan Plouhar, Taťjana Medvecká, Zdeněk Žák

Kamera: Armin Dierolf

Scénář: Iva Procházková

Zdroj: Bioscop, Aerofilms, HCE, Acfk, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře