Premiéry 27.9.2012

27. září 2012 | 15.42 |

caesar_musi_zemritdivosinabor_a_ujedSousedska_hlidka2

Dnes mají premiéru filmy Caesar musí zemřít, Divoši, Naboř a ujeď a Sousedská hlídka.

Caesar musí zemřít

V římské věznici Rebibbia předstupuje před publikum skupina vězňů, aby zde odehrála klasickou tragédii Williama Shakespeara Julius Caesar. Aplaus publika zní jako otevírání brány, ale tito herci se po stažení opony musí vrátit do svých cel odpykat své mimořádné tresty.

Caesar musí zemřít (Cesare deve morire, Itálie 2012, 76 min.)

Režie: Paolo a Vittorio Tavianiové

Hrají: Cosimo Rega (Cassius), Salvatore Striano (Brutus), Giovanni Arcuri (Caesar), Antonio Frasca (Marcus Antonius)

Hudba: Giuliano Taviani, Carmelo Travia

Kamera: Simone Zampagni

Scénář: Vittorio a Paolo Tavianiové s využitím částí hry Williama Shakespeara Julius César

Divoši

Vypravěčka Ophelia (Blake Lively) žije ve spokojeném postmoderním uspořádání se dvěma chlapci, kteří ji milují, a ona miluje je. Vzájemně na sebe nežárlí, jsou totiž výjimeční. Chon (Taylor Kitsch) si jako bývalý elitní voják a žoldák vypěstoval ke světu poněkud cynický přístup, naopak nadaný botanik Ben (Aaron Taylor-Johnson) by ho chtěl neustále zachraňovat. Odlišné povahy spojují společné zážitky ze školy a také podnikání. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového (John Travolta). Jen pár kilometrů na jih od téhle idyly ale operují mexické kartely a jednomu z nich se Benův a Chonův "podnik" zalíbí natolik, že se s ním rozhodnou spolupracovat. Kluci nejsou blázni, aby si zahrávali s ohněm, a velkorysou nabídku odmítnou, jenže šéfka kartelu (Salma Hayek) nepovažuje "Ne" za odpověď. Na získávání správných odpovědí má svého zlého muže (Benicio Del Toro) a taky schopnost vyhmátnout slabé místo svých oponentů. V Benově a Chonově případě je to jejich Ophelia. Jenže když výjimečným hochům sáhnete na jedinou "věc", která má v jejich životě smysl, můžete počítat s tím, že se dočkáte výjimečné odplaty.

Divoši (Savages, USA 2012, 131 min.)

Režie: Oliver Stone

Hrají: Blake Lively, Taylor Kitsch, Aaron Taylor-Johnson, John Travolta, Salma Hayek, Benicio Del Toro

Hudba: Adam Peters

Kamera: Dan Mindel

Scénář: Shane Salerno, Don Winslow

Naboř a ujeď

Charlie Bronson riskuje svou skrytou identitu, aby se se svou přítelkyní dostal do Los Angeles, kde na ně čeká jejich životní šance. Brzy je však vyčmuchá Charlieho bývalý kamarád z gangu a chce, co mu patří. Zábavný road – trip se tak mění v bláznivou honičku, do které se připletou i Federálové a banda podivínů.

Naboř a ujeď (Hit and Run, USA 2012, 100 min.)

Režie: Dax Shepard, David Palmer

Hrají: Bradley Cooper, Dax Shepard, Kristen Bell

Hudba: Robert Mervak, Julian Wass

Kamera: Bradley Stonesifer

Scénář: Dax Shepard

Sousedská hlídka

Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on.

Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují.

Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky.

Sousedská hlídka (The Watch, USA 2012, 102 min.)

Režie: Akiva Schaffer

Hrají: Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn, Richard Ayoade, Billy Crudup, Rosemarie DeWitt, R. Lee Ermey, Will Forte, Doug Jones

Hudba: Christophe Beck

Kamera: Barry Peterson

Scénář: Evan Goldberg, Seth Rogen, Jared Stern

Zdroj: IMDb (1, 2, 3), Artcam, Bontonfilm (1, 2), HCE a YouTube
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře