Premiéry 20.9.2012

20. září 2012 | 16.21 |

lawlessThe_Words_2SuperClasico

Dnes mají premiéru filmy Země bez zákona, The Words, SuperClásico, Největší přání a Bastardi 3.

Země bez zákona

Když ve vaší zemi neplatí zákony, musíte si vytvořit své vlastní. Tím se řídili i legendární bratři Bondurantovi, kteří za dob prohibice obchodovali s načerno páleným alkoholem v malém městečku Franklin County, v odlehlém koutě americké Virginie. Film je natočený podle skutečné události. Země bez zákona je výborně natočená žánrová podívaná, která byla velkým překvapením letošního festivalu v Cannes a na Karlovarském festivalu byla jedním z divácky nejúspěšnějších filmů.

Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard (Jason Clarke) přežil 1. světovou válku, ale to co v ní prožil, v něm zanechalo hluboké následky. Prostřední Forrest (Tom Hardy) málem zemřel, když se spolu s rodiči nakazil španělskou chřipkou. Na rozdíl od nich nemoc přežil a tento zážitek ho zocelil. Nejmladší Jack (Shia LaBeouf) se od bratrů trochu odlišuje, svou vnímavostí a citlivostí jako by se do drsného prostředí ani nehodil. Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří, vybudovali si totiž prosperující byznys s načerno pálenou whisky. Nekalému podnikání ve Franklin County ale začínají krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Zatímco většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat. 

Země bez zákona (Lawless, USA 2012, 115 min.)

Režie: John Hillcoat

Hrají: Tom Hardy, Gary Oldman, Guy Pearce, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Mia Wasikowska, Dane DeHaan, Jason Clarke

Hudba: Nick Cave, Warren Ellis

Kamera: Benoit Delhomme, AFC

Scénář: Nick Cave, Matt Bondurant

The Words

Je více způsobů jak někomu vzít život.

Když Rory Jansen (Bradely Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena.

Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu.

Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům.

Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh?

The Words (The Words, USA 2012, 97 min.)

Režie: Brian Klugman, Lee Sternthal

Hrají: Bradley Cooper, Zoe Saldana, Dennis Quaid, Jeremy Irons, Olivia Wilde

Hudba: Antonio Calvache

Kamera: Antonio Calvache

Střih: Leslie Jones

Největší přání

Hrdinové celovečerního filmu Největší přání jsou po čtyřiceti letech komunismu první dospělou generací, která se utvářela ve svobodné společnosti. Mladé lidi zamýšlející se nad zdánlivě banální otázkou 'Jaké je tvoje největší přání?' natáčela režisérka Olga Špátová ve školách, věznicích, na demonstracích, ve městě i na venkově. Svá srdce jí otevírají vyvrhelové společnosti, ambiciózní profesionálové, zamilovaní, věřící nebo občanští aktivisté. Je přítomna zrození i umírání.

Největší přání (ČR 2012, 80 min,)

Režie: Olga Špátová

Hudba: Aleš Březina

Námět, scénář, kamera: Olga Špátová

Střih: Jakub Voves

Batardi 3

Učitel Tomáš Majer, který nastoupil v roce 2010 do jedné bývalé zvláštní školy, zmizel. Do školy přišel několik měsíců poté, co byla zavražděna jeho sestra Jana, rovněž učitelka. Ve školním roce záhadně zemřeli kluci, jež Janu Majerovou zavraždili. Tomáš Majer tak svoji sestru s největší pravděpodobností chladnokrevně pomstil.

Bastardi 3 (ČR 2012, 97 min.)

Režie: Tomáš Magnusek

Hrají: Tomáš Magnusek, Ilona Svobodová, Tomáš Töpfer, Rudolf Hrušínský, Jan Tříska, Martina Menšíková, Dana Batulková, Kateřina Brožová, Jiří Krampol, David Dolanský, Marek Brodský,

Kamera: Milan Hodek

SuperClásico

Dánský režisér Ole Christian Madsen se ve svém šestém snímku pustil do žánru komedie. Christian je dánský obchodník s vínem, ale především smolař, kterého manželka vyměnila za argentinskou fotbalovou hvězdu Juana Diaze. Christian přijede se svým synem pod záminkou rozvodu do Buenos Aires, ale ve skutečnosti se chystá získat zpět srdce své ženy. Komediální situace jsou funkčně založeny na kontrastech jednotlivých národů aneb jak chladnokrevný Dán objevuje latino styl života v prosluněné Jižní Americe. Podaří se Christianovi pokořit argentinského hřebce?

SuperClásico (SuperClásico, Dánsko 2011, 99 min.)

Režie: Ole Christian Madseb

Hrají: Anders W. Berthelsen, Paprika Steen, Jamie Morton, Sebastian Estevanez, Adriana Masciarino, Miguel Dedivich, Dafne Schilling

Zdroj: Bontonfilm, DCinema, Imdb, Aerofilms, Bastardi3, Cinemart a YouTube
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře