Premiéry 6.9.2012

6. září 2012 | 17.16 |

Norman_a_duchovePostradatelni2_2Vana

Dnes jdou do kina Expendables: Postradatelní 2, Norman a duchové, Váňa a Podivný případ se psem.

Expendables: Postradatelní 2

Stará známá banda Postradatelných Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) se dají opět dohromady poté, co je tajný agent CIA Church (Bruce Willis) povolá, aby jim zadal zdánlivě jednoduchou zakázku. K partičce se přidávají i noví členové Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) jako první žena v týmu Postradatelných.

Ačkoliv úkol vypadá velice jednoduše, samotná akce se příliš nevydaří a jeden člen Postradatelných během ní dokonce zemře a to dost nepěknou smrtí. Jeho parťáci se ho rozhodnou pomstít přímo na místě, tedy na nepřátelském území, kde mají pouze mizivou šanci na úspěch

Režie: Simon West

Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Chuck Norris, Terry Crews, Randy Couture, Liam Hemsworth, Scott Adkins, Yu Nan, Jean-Claude Van Damme, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Amanda Ooms, Charisma Carpenter, Nikolette Noel

Hudba: Brian Tyler

Kamera: Shelly Johnson, ASC

Scénář: Sylvester Stallone, Richard Wenk

Norman a duchové

Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost, řekněme šestý smysl. Vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. To se v aktuální, velmi prekérní situaci může náramně hodit.

Normanův život nabere zcela netušený směr, když mu podivínský strýc prozradí, že městečko co nevidět stihne pradávná kletba a že právě on ji může díky svým záhrobním komunikačním schopnostem zastavit.

Režie: Chris Butler, Sam Fell

V českém znění: Jiří Köhler, Martin Draxler, Otakar Brousek ml., Michal Holán, Terezie Taberyová

Hudba: Jon Brion

Kamera: Tristan Oliver

Scénář: Chris Butler

Váňa

Filmový portrét legendárního žokeje Josefa Váni postupně odkrývá vnitřní svět jeho myšlení.

Film se ve svých obrazech stává Váňou a zároveň poodkrývá zákulisí dostihového sportu, které není vždy takové, jak ho známe z hraných filmů. Váňa je fenomén nejen kvůli tomu, že v 59 letech poosmé vyhrál Velkou pardubickou - potřetí v řadě, nejen proto, že se okolo něj  pohybuje špička dnešních žokejů a trénuje nejlepší dostihové koně, ale především kvůli svému přístupu ke všemu, co dělá a s čím se setkává.

Režie: Jakub Wagner

Hrají: Josef Váňa, Josef Váňa junior, Pavla Váňová, Josef Bartoš

Hudba: Ondřej Soukup

Kamera: Viktor Smutný

Produkce: Kryštof Šafer

Scénář: Jakub Wagner

Střih: Šimon Hájek

Podivný případ se psem

Příběh patnáctiletého Christophera, autisty, který v noci na zahradě objeví psa paní sousedky probodeného vidlemi. Velký obdivovatel Sherlocka Holmese se rozhodne vést detektivní vyšetřování a psát o něm podrobnou knihu. Je neobyčejně nadaný, mimořádně vyniká v počtech, ale v každodenním světě je ztracený. Nikdy si sám netroufnul jít dál než na konec ulice, nesnáší, když se ho někdo dotýká, a k cizím lidem je nedůvěřivý. Díky detektivní práci se Christopher vydává na dobrodružnou cestu, která obrátí jeho svět vzhůru nohama.

Režie: Marianne Elliottová

Hrají: Matthew Barker, Niamh Cusack, Rhiannon Harper-Rafferty, Paul Ritter, Nick Sidi, Una Stubbs, Luke Treadaway, Nicola Walker, Howard Ward

Hudba: Adrian Sutton

Zdroj: Bontonfilm (1, 2), Falcon, Earofilms, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře