Premiéry 30.8.2012

30. srpen 2012 | 10.08 |

Lets dance_revolutionklip

Ve čtvrtek, 30.srpna, mají premiéru filmy Let's Dance: Revolutions a Klip.

Let's Dance: Revolutions

Mladá tanečnice Emily (Kathryn McCormick) přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem (Ryan Guzman) a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Tancem provokují běžné kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií. Jejich hlavním cílem, je způsobit co největší šok a být pořádně vidět i slyšet.

Sean Emily postupně učaruje a rozhodne se do jeho tanečního projektu zapojit. Postupně se stane jeho hlavní tanečnicí. Brzy mají první neohlášené vystoupení, které opět zvedne ze židlí řadu kritiků i fanoušků. Jedny naštvané a druhé nadšené.

Emilyn otec, bohatý byznysmen, ale nesouhlasí, aby se jeho dcera poflakovala s pouliční bandičkou. Představuje si pro ni jinou budoucnost. A tak to chce tanečníkům pořádně osolit. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce Emilyn otec rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou. Teď už taneční skupina MOB netančí jenom proto, aby se předváděla a provokovala, nyní tančí pro zatraceně dobrou věc.

Režie: Scott Speer

Hrají: Adam G. Sevani, Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Stephen Boss, Mia Michaels, Chadd Smith, Jordana DePaula

Hudba: Aaron Zigman

Kamera: Karsten Gopinath

Scénář: Duane Adler, Jenny Mayer

Klip

Klip, nekompromisní snímek z řad teenagerských "coming of age" filmů, nabízí šokující pohled do života srbských náctiletých. Na rozdíl od svých předchůdců, jako byl americký film Kids (1995), se v Klipu, jak už napovídá samotný název, neotevírá jen téma snižující se hranice, kdy mladí začínají s drogami a sexuálními vztahy. Klip filmařsky důmyslně a přitom zcela přirozeně začleňuje do portrétu dnešních teenagerů současné sociální komunikační kanály a technologie, které mají velký vliv na jejich představu o mezilidských vztazích, včetně milostných. Tak jako teenagerové z amerického filmu Kids mají daleko k dětským zábavám a starostem, tak je i realita hrdinů srbského snímku Klip o dost drsnější, než jak ji ukazují současné hudební klipy. Přesto je popová hudba, a zvláště ta srbská, jež se vyznačuje sexuální explicitou, modelem chování hlavní hrdince Jasne a jejím vrstevníkům. Ať už jde o noční party, sex nebo šikanování spolužáků, vše co zažívají natáčejí na své mobilní telefony. Za přemrštěnými pózami, výroky, módou a gesty obkoukanými z umělého světa videoklipů, jsou ale skutečné city, které se dřív nebo později musejí projevit navzdory ohlušující hudbě z repráků. Diskotékové tempo vždy na krátko ustane v civilních momentech, kdy jsou mladí aktéři konfrontováni se skutečnou srbskou realitou.

Režie: Maja Miloš

Hrají: Isidora Simijonovic (Jasna), Vukašin Jasni (Djole), Sanja Mikitišin, Jovo Maksic, Monja Savic

Kamera: Vladimir Simic

Scénář: Maja Miloš

Zdroj: Bontonfilm, Artcam, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře