Premiéry 9.8.2012

8. srpen 2012 | 09.34 |

Cosmopolis_plakatdivoka_stvoreni_jiznich_krajinbourne_legacytak_fajn

Ve čtvrtek, 9. srpna 2012 mají premiéru filmy Cosmopolis, Divoká stvoření jižních krajin, Bourneův odkaz a Tak fajn.

Cosmopolis

Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci.

Režie: David Cronenberg

Hrají: Robert Pattinson, Jay Baruchel, Kavin Durand, Juliette Binoche

Hudba: Howard Shore

Kamera: Peter Suschitzky

Scénář: David Cronenberg

Divoká stvoření jižních krajin

V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.

Režie: Benh Zeitlin

Hrají: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Jonshel Alexander, Marilyn Barbarin, Kaliana Brower, Joseph Brown, Nicholas Clark, Henry D. Coleman

Hudba: Dan Romer, Benh Zeitlin

Kamera: Ben Richardson

Scénář: Lucy Alibar, Benh Zeitlin

Bourneův odkaz

Agent bez paměti Jason Bourne nebojoval s tajnými službami sám. Byl tu ještě jeden muž s vražednými instinkty, o němž však on neměl ani tušení. Studio Universal se rozhodlo navázat na jednu z nejúspěšnějších akčních sérií současnosti velmi neobvykle. Hlavního hrdinu v podání Matta Damona odstavilo na vedlejší kolej a místo něj povolalo do akce Jeremyho Rennera. Ten si v pokračování nazvaném Bourneův odkaz zahrál elitního zabijáka Aarona Crosse, jehož příběh se odehrává paralelně s dějem předchozího dílu. Dá se tedy říct, že to, co Bourne prožívá a koná ve svém ultimátu, bezprostředně ovlivňuje život Aarona Crosse.

Režie: Tony Gilroy

Hrají: Jeremy Renner, Rachel Weisz, Edward Norton, Albert Finney, Joan Allen

Hudba: James Newton Howard

Kamera: Robert Elswit

Scénář: Tony Gilroy

Tak fajn

Letní dovolená ve třech v sestavě zamilovaný pár plus kamarád jako křen bývá většinou katastrofa. Oddechová lení hudební komedie Tak Fajn to jenom potvrzuje a ještě ukazuje, co všechno se na romantickém zájezdu k moři může přihodit. V komedii Tak Fajn se totiž nakonec vždy něco vymkne z rukou. Představí se v ní osvědčený komik Marián Labuda, hlavní part ovšem tentokrát přenechá svému synovi - Mariánu Labudovi mladšímu. Jako speciální host se představí ještě Zuzana Norisová, jinak film debutujícího režiséra Pavla Janíka sází na neokoukané tváře a atmosféru jadranských pláží.

Režie: Pavol Janík ml.

Hrají: Majo Labuda, Barbora Žilecká, Tomáš Palonder, Zuzana Norisová a Marián Labuda

Hudba: Elán, IMT Smile, Peter Cmorík, Robo Grigorov

Kamera: Pavol Janík ml.

Scénář: Pavol Janík ml.

Zdroj: HCE, Bontonfilm, Aerofilms, Pinot Film, TakFajn Facebook, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře